. . . .
Print


III Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi

Klasa medyczno - kosmetyczna

Przedmioty w zakresie rozszerzonym:

Język obcy (angielski lub niemiecki)

Biologia

Propozycja stworzenia klasy medyczno - kosmetycznej, powstała jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy oraz zainteresowań absolwentów szeroką tematyką nauk o zdrowiu. Szkoła oferuje, poza zajęciami obowiązkowymi, zajęcia uzupełniające: Podstawy kosmetologii dla obszaru kosmetycznego oraz Zajęcia laboratoryjne, dotyczące badań cytologicznych i histologicznych dla obszaru medycznego. Zajęcia będą się odbywać w profesjonalnych pracowniach, którymi dysponuje szkoła.

Chcemy, aby uczniowie tego kierunku odznaczali się wyjątkową wiedzą medyczną lub kosmetyczną, którą będą wykorzystywać w praktyce już podczas nauki w liceum.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do uczniów o zainteresowaniach przyrodniczych, a także dla wszystkich, pragnących pogłębić wiedzę i nabyć konkretne umiejętności z zakresu biologii medycznej i kosmetologii.

 

Klasa o profilu ogólnym

Przedmioty w zakresie rozszerzonym:

Język obcy (angielski lub niemiecki)

Biologia lub drugi język obcy

Klasa o profilu ogólnym, powstała z myślą o absolwentach, którzy nie mają sprecyzowanych zainteresowań i chcą poszerzyć wiedzę ogólną szczególnie w zakresie języków obcych lub biologii.

Chcemy, aby uczniowie tego kierunku poprzez czas nauki w liceum poszerzyli swoją wiedzę, która nie ograniczy ich możliwości wyboru późniejszej drogi edukacyjnej lub zawodowej.

Jednocześnie uczniowie tej klasy będą mieli okazję do rozwoju swoich zainteresowań uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych.

Nauka w tej klasie przygotuje do podjęcia dalszego kształcenia na uczelniach wyższych.

 

Prawa autorskie

Obecnie na stronie jest:

We have 57 guests and no members online

Statystyka strony

Copyright 2011 III Liceum Ogólnokształcące dla młodzieży. Custom Footer text
Joomla templates 1.7 by Hostgator