. . . .
Drukuj

Historia Muru Berlińskiego

womW dniu 13 listopada uczennice III LO wzięły udział w konkursie z języka niemieckiego, organizowanym z okazji trzydziestej, rocznicy upadku Muru Berlińskiego przez „RODN-WOM” w Częstochowie. Uczennice sumiennie przygotowały się do konkursu nie tylko w zakresie historii Muru Berlińskiego, ale również polityki, symboli narodowych, podziału administracyjnego Niemiec oraz zabytków Berlina. Uczestnicy musieli również wykazać się znajomością gramatyki. Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu tygodnia. Trzymamy kciuki za wszystkie uczestniczki konkursowych zmagań.

Drukuj

Wartszaty makijażowe już za nami!!

w 1w 2Warsztaty makijażowe już za nami!!

 

Ważnym elementem edukacji jest rozwijanie umiejętności i kreatywności naszych uczniów. Uczennice klas 1 uczestniczyły w warsztatach makijażowych o tematyce "Makijaż wieczorowy".

 

Podczas warsztatów zapoznały się między innymi z techniką aplikowania produktów, modelowania twarzy i konturowania ust.

 

Dziękujemy Pani Angelice Włodarczyk za poprowadzenie warsztatów i przekazanie swojej wiedzy.

 

Drukuj

 

43 OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

o 28 listopada odbył się pierwszy, szkolny etap olimpiady z języka niemieckiego, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Udział wzięli uczniowie klas III Liceum Ogólnokształcącego. Trzymamy kciuki za dobre wyniki, które umożliwiłyby udział w II etapie olimpiady.

Drukuj

 

Bo na święta mi się zdaje każdy chce być Mikołajem

mmmIWONA

Drukuj

 

Spotkanie z kinem grozy, czyli noc filmowa w CKZiU

W nocy z 30 na 31 października miłośnicy kina grozy z naszego Centrum spotkali się na, przygotowanym przez Samorząd Uczniowski, seansie filmowym. Najbardziej zapobiegliwi amatorzy horroru- zaopatrzeni w karimaty, koce, śpiwory i prowiant- szturmowali szkolną świetlicę już godzinę przed planowanym początkiem imprezy. Bardziej roztargnieni wielbiciele ekranowych niesamowitości zdobywali niezbędne wyposażenie dosłownie w ostatniej chwili. Ostatecznie wszyscy zdołali się wygodnie ulokować w świetlicy, która stała się na kilka godzin salą kinową.

Czytaj więcej: Spotkanie z kinem grozy, czyli noc filmowa w CKZiU

Drukuj

 

„Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie...”- A. Mickiewicz

szkolapamietalogotypc 6Ludobójstwo, którego dopuścili się hitlerowcy na niepełnosprawnych dzieciach, nigdy nie zostało ukarane. Sprawcy nigdy nie stanęli przed sądem i już nigdy nie staną. Umarli w spokoju i domowym zaciszu. Nie można już ich ukarać. Jedyne co można zrobić, to nie zapomnieć. W tym celu przynajmniej raz do roku udajemy się na cmentarz szpitala neuropsychiatrycznego, by pogrążyć się w zadumie i po prostu pamiętać..


Drukuj

Akcja DKMS #Komórkomania 2019 zakończona!

komorkomania1Pod koniec października, w CKZiU, odbyła się kolejna edycja akcji DKMS #Komórkomania. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podarować swój czas i podzielić się cząstką siebie z chorymi na nowotwory krwi. Dzięki Wam baza potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych i szpiku kostnego wciąż się powiększa, a co za tym idzie, zwiększa się szansa osób chorych na znalezienie swojego genetycznego bliźniaka i całkowite wyleczenie.

Czytaj więcej: Akcja DKMS #Komórkomania 2019 zakończona!

Drukuj

 

ZAPRASZAMY

DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE BIBLIOTECZNYM

NA NAZWĘ I LOGO BLOGA

Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących terminach:

  • od dnia 28.10.2019 r. do dnia 12.11.2019 r. - składanie propozycji;
  • ogłoszenie wyników: 18.11.2019 r.

Zgłoszenia, które wpłyną do Organizatora po wyznaczonym terminie, nie będą rozpatrywane. Liczy się data wpływu zgłoszenia do Biblioteki.

Wyniki konkursu zostaną podane do wiadomości publicznej na stronie internetowej szkoły oraz Facebooku.

Dla Laureatów przewidziane są nagrody-niespodzianki.

     W załączeniu REGULAMIN konkursu.

Drukuj

 

Z wizytą u piesków

W dniu 23 października klasy pierwsze LO były z wizytą w lublinieckim przytulisku dla psów. Pani Inspektor OTOZ Animals, Małgorzata Tychowska, opowiedziała o historii lublinieckiego przytuliska, o losach podopiecznych. Pokazała również zdjęcia piesków odebranych interwencyjnie od właścicieli, którzy je źle traktowali i trzymali w tragicznych warunkach. Wszystkie te straszne historie poruszyły uczniów, niektórzy z nich uronili niejedną łzę…

Czytaj więcej: Z wizytą u piesków

Drukuj

Również dziękujemy

nr.8

 

Drukuj

 

Poetycki Dzień Edukacji Narodowej z nutą w tle

3„Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje,

a nową bez ustanku zdobywa,

ten może być

nauczycielem innych…”

Konfucjusz

 

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi i młodzieżą. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły. I  właśnie z tej okazji 15 października 2019 roku cała Społeczność szkolna spotkała się na POETYCKIM DNIU EDUKACJI NARODOWEJ Z NUTĄ w tle przygotowanym przez uczniów z klasy Ia , Ib oraz II liceum pod kierunkiem pani Ani Klimowicz i pani Joanny Benskiej.

Czytaj więcej: Poetycki Dzień Edukacji Narodowej z nutą w tle

Drukuj

 

IV REGIONALNE FORUM DORADZTWA ZAWODOWEGO

forumW ramach działań organizowanych podczas tegorocznego forum, 19 października jest dniem dyżurów doradców zawodowych.

W CKZiU dyżurować będą pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy – doradca zawodowy oraz specjalista ds. rozwoju działalności gospodarczej. Wszystkich zainteresowanych możliwością uzyskania dotacji oraz skorzystania z konsultacji z doradcą zawodowym, serdecznie zapraszamy.

Termin: 19 października, godz. 10.00 – 13.00

Miejsce: CKZiU, II p. , gabinet Doradcy Zawodowego

Drukuj

 

Ruszamy z akcją #Komórkomania 2019!

dkms logoKomórkomania to nie moda na lepszy model telefonu...to moda na ratowanie czyjegoś życia.

Jak? Za pomocą komórki. Ale nie tej, którą nosisz w kieszeni, tylko tej, którą nosisz w swoim ciele.

Zostań potencjalnym dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych i uratuj czyjeś życie!

Czytaj więcej: Ruszamy z akcją #Komórkomania 2019!

Drukuj

Bez tytułu

Drukuj

den

Drukuj

 

Obchody Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię

    Drzwi        Uczniowie klas pierwszych III Liceum Ogólnokształcącego im. Prof. Zbigniewa Religi dnia 8 października wzięli udział w Przeglądzie Form Estradowych i Teatralnych Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanym przez Stowarzyszenie AMICUS działające na rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Lublińcu. Obchody Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi na schizofrenię, odbyło się pod hasłem „Sobie potrzebni”.

Czytaj więcej: Obchody Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię

Drukuj

 

I miejsce Kai Kościółek w Ogólnopolskim konkursie plastycznym
„Komandosi XXI wieku w Wojsku Polskim” o Puchar Grand Prix Dowódcy Wojsk Specjalnych

Kaja    Miło nam poinformować, iż uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi - Kaja Kościółek z klasy Ia zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Komandosi XXI wieku w Wojsku Polskim", w IV kategorii wiekowej.  4 października 2019r. w galerii Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów, podczas uroczystego otwarcia wystawy, miało miejsce ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Laureatom w poszczególnych kategoriach.

            Serdecznie gratulujemy Kai i życzymy dalszych tak wspaniałych sukcesów.

Drukuj

 

Deutsch macht Spaß 

W dniu 7 października odbyły się w naszej szkole warsztaty z języka niemieckiego, przeprowadzone przez panią Iwonę Bryłkę-Hanysek, doradczynię d.s. dwujęzyczności z Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej z Opola. Uczniowie poznali sposoby na przyjemną naukę języka obcego w formie zabawy, również przy użyciu aplikacji w telefonach komórkowych. Młodzież rywalizowała w grupach, udzielając odpowiedzi na pytania dotyczące nie tylko zagadnień gramatycznych, ale również wiedzy kulturoznawczej Niemiec i krajów niemieckojęzycznych. Podsumowaniem warsztatów jest z pewnością stwierdzenie, że nie taki diabeł straszny, jak go malują i język niemiecki naprawdę da się lubić.

Drukuj

I Ty zostań Świętym Mikołajem

mTowarzystwo Patriotyczne Kresy i parafia Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie po raz kolejny prowadzą akcję pomocy polskim dzieciom na Wschodzie.

Przyłączmy się i zbierzmy jak najwięcej artykułów szkolnych, zabawek, żywności, słodyczy. Wszystkie dary zostaną przekazane dzieciom w ramach akcji „Mikołaj z Polakami na Wileńszczyźnie”.

Zbiórka trwa do 20 listopada.

Drukuj

 

Z wizytą w teatrze

k 3Lubimy nasze wyjazdy do Krakowa i teatru „Bagatela”. Tym razem obejrzeliśmy przedstawienie„Czego nie widać „. To bardzo zabawna komedia o prowincjonalnym zespole teatralnym, o przygotowaniach do spektaklu, o próbie generalnej i o tym, czego nie widać za kulisami…

Wspaniała gra aktorów rozbawiła nas do łez.

Dopisała także pogoda. To był udany czwartek.

Drukuj

 

Z ekologią za pan brat, czyli Sprzątanie Świata w CKZiU

W dniu 20 września br. roku uczniowie naszego Centrum po raz kolejny wzięli udział w sprzątaniu okolicy szkoły oraz terenów przyległych do szpitala neuropsychiatrycznego partycypując w ten sposób w ogólnokrajowej akcji sprzątania świata będącej częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. Tegoroczna edycja programu odbywała się pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" ",

Czytaj więcej: Z ekologią za pan brat, czyli Sprzątanie Świata w CKZiU

Drukuj

 

Mamy nowe Władze

W dniu 30.09.2019r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego. Miło nam ogłosić, że wolą społeczności uczniowskiej przewodniczącą została Emilia Pietruszka z klasy 2, zastępcą Aleksandra Gomoluch z klasy 1b, a stanowisko sekretarza przypadło Paulinie Nowak z klasy 1a. Trudne i odpowiedzialne stanowisko skarbnika będą piastować: Wiktoria Piosek i Joanna Pleńkowska, uczennice klasy 1b.

Gratulujemy i życzymy owocnych i udanych rządów 

Drukuj

Informacja dla słuchaczy Szkoły Policealnej kierunku TECHNIK BHP i OPIEKUN MEDYCZNY

 
  Dnia 11 października 2019r. w CKZiU w Lublińcu o godz. 13.30
  odbędą się badania profilaktyczne.
 
  Obecność obowiązkowa
 

 
Drukuj

 

UWAGA UWAGA

Jutro tj 27.09.2019 sekretaria czynny tylko do godziny 14:45

Drukuj
 

Dyrektor CKZiU w Lublińcu,

zaprasza uczestników KKZ na spotkanie, które odbędzie się 27.09.2019r. ( piątek ) o godz.15.00.
Podczas spotkania zostaną podane terminy zjazdów oraz plany zajęć.
O godz. 15.30 odbędą się pierwsze zajęcia dla kwalifikacji RL.16., RL.03. i AU.61.
Drukuj

 

I miejsca Julia Kwoka, III miejsce Klaudia Bryk.

zs 1 Dnia 13 września na Stadionie Miejskim odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Lublińca w lekkiej atletyce.

Uczniowie naszej szkoły w 11-osobowym składzie startowali w kilku dyscyplinach.

Wszyscy godnie i z dużym zaangażowaniem reprezentowali CKZiU.

Czytaj więcej: I miejsca Julia Kwoka, III miejsce Klaudia Bryk.

Drukuj

 

Mamy Mistrzynię! 

mjW dniu 16 września odbył się szkolny konkurs „Mistrz Języka Niemieckiego”, w którym brało udział 30 uczniów Liceum Ogólnokształcącego. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu leksykalno – gramatycznego. Kilka uczennic uzyskało identyczną ilość punktów, dlatego została przeprowadzona dogrywka, w wyniku której miejsce I zajęła Sandra Prandzioch z klasy 1b, drugie miejsce- Karolina Kokot z klasy 1a, natomiast miejsce III- Martyna Kozińska z klasy 2.

Czytaj więcej: Mamy Mistrzynię!

Drukuj

  

Śląska Szkoła z Życiem to my!

dkms 2W ubiegły piątek, nasza szkoła została wpisana do grona wyjątkowych placówek, pomagającychd 3 ratować ludzkie życie.

Certyfikat Śląskiej Szkoły z Życiem został wręczony Pani Katarzynie Dworok - dyrektorowi CKZiU, podczas uroczystej gali, podsumowującej projekt szkolnej “KOMÓRKOMANII”, zorganizowanej na rzecz Fundacji DKMS.

Czytaj więcej: DKMS

Drukuj

 

UWAGA UWAGA PILNE!!!!

słuchacze 3 klasy LO dla Dorosłych

w sobotę 21.09 obecność obowiązkowa

celem wypełnienia i złożenia deklaracji maturalnych!!!

Drukuj

 

Uwaga!!!

Po raz kolejny pomagamy i zbieramy mięsne puszki oraz suchą karmę, również smycze i obroże dla piesków z naszego lublinieckiego przytuliska!!! Miejsce zbiórki pokój nr 7(I p.) obok biblioteki.

MIEJ SERCE I OKAŻ SERCE

Z góry dziękujemy.

 

Drukuj

 

Zebranie z rodzicami uczniów

III Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Z. Religi

odbędzie się dnia 10 września 2019r. o godzinie 16:30

Zapraszamy.

Drukuj

 

Lubimy pomagać

1.09.19W dniu 01.09. uczennice klasy IILO uczestniczyły w akcji charytatywnej dla mieszkanki Lublińca – Zosi Kaczmarczyk. Akcja miała miejsce w ośrodku „Strzelnica” w Kochcicach. Dziewczyny umilały czas najmłodszym malując buźki i ucząc na fantomie udzielania pierwszej pomocy.

Drukuj

 

 

Wyniki EGZAMINU ZAWODOWEGO !!!

Dnia 30 sierpnia 2019r. ( piątek ) wyniki egzaminu zawodowego oraz świadectwa,
będą wydawane od godz. 13.00 w CKZiU w Lublińcu w sekretariacie szkoły.
 
Szczegóły dot. odbioru wyników oraz świadectw dostępne w załączniku.
 
                                      ZAPRASZAMY                          

Czytaj więcej: informacja dla zdających o odbiorze świadectw i wyników egzaminu w sesji czerwiec-lipiec 2019 r.

Drukuj

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

dla III Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Z. Religi

odbędzie się 2 września 2019 o godzinie 11:00

Drukuj

 

Harmonogram egzaminów poprawkowych i klasyfikacyjnych

22 sierpnia 2019 - Matematyka godzina 10:00

23 sierpnia 2019 - Język niemiecki godzina 10:00 i 11:00

26 sierpnia 2019 - Język polski 10:00

27 sierpnia 2019 - Biologia 10:00

28 sierpnia 2019 - WOS 10:00

 

Drukuj

 

Uwaga słuchacze!

- spotkanie organizacyjne dla kandydatów do I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych odbędzie się

26 sierpnia br o godzinie 16:00,

- spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Szkoły Policealnej nr 1 odbędzie się

27 sierpnia br o godzinie 16:00.

Obecność obowiązkowa. Zapraszamy

 

Drukuj

 

UWAGA UWAGA

wraca kierunek technik farmaceutyczny!!!       

ulotka    ulotka1

ostatnią szansę na ukończenie liceum w 2 lata, mają absolwenci zasadniczych szkół zawodowych.

Drukuj

1„ ...ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,

ważnych jest kilka tych chwil, tych,na które czekamy...”

 

W dniu 19 czerwca 2019 r. odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie dziesiątej, a tematem przewodnim były słowa piosenki -„...ważne są tylko te dni,których jeszcze nie znamy...”.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Drukuj

EGZAMIN ZAWODOWY sesja 193 czerwiec - lipiec 2019

Egzamin pisemny

Lp.

Kwalifikacja

Data

Godz./Sala

1.

RL.03. - Rolnik

18.06.19r.

10.00/s.34

2.

AU.36. - Technik rachunkowości

18.06.19r.

12.00/s.24

3.

MS.01. - Technik masażysta

18.06.19r.

14.00/s.24

4.

MS.04. - Opiekun medyczny

18.06.19r.

14.00/s.24

Egzamin praktyczny ( d, dk, w )

Lp.

Kwalifikacja

Data

Zmiana/Godz./Sala

1.

RL.16. - Technik rolnik ( d )

17.06.2019r.

I/13.00/Sala 27

2.

MS.01. - Technik masażysta (w)

22.06.19r.

I/8.00/Pracownia

II/12.00/Pracownia

3.

MS.04. - Opiekun medyczny (w)

24.06.19r.

I/8.00/Pracownia

II/12.00/Pracownia

4.

AU.36. - Technik rachunkowości (dk)

27.06.19r.

I/9.00/Pracownia

II/15.00/Pracownia

5.

RL.03. - Rolnik (w)

27.06.19r.

I/9.00/Pracownia

II/15.00/Pracownia

6.

RL.03. - Rolnik (w)

28.06.19r.

I/9.00/Pracownia

II/15.00/Pracownia

7.

RL.03. - Rolnik (w)

01.07.19r.

I/9.00/Pracownia

Prawa autorskie

Obecnie na stronie jest:

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka strony

Copyright 2011 Wiadomości PL. Custom Footer text
Joomla templates 1.7 by Hostgator