. . . .
Drukuj

Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej

d 612 października 2017r. w Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela w charakterze quizu. Uczniowie podziękowali nauczycielom za ich pracę i życzyli szczęścia na następne lata. Zaśpiewali również następujące słowa piosenki:

„...Za egzaminy i za sprawdziany

Za krzesła, ławki i za tablicę

Za test, za wiedzę i za  naukę

Za naszych wszystkich nauczycieli

Za to, że lekturą wciąż mnie zachęcasz

Ze jak nie trudy, no to wycieczka

Za to, ze tutaj uczę się wiele

Ja tak po prostu Kocham cię

Kocham Cię Szkoło..."

Program artystyczny; przygotowany przez panią Katarzynę Raj i Annę Klimowicz, składał się z 6 rund.  Uczestniczyły w nim  2  drużyny;  jedna z klasy licealnej a druga z II klasy farmaceutycznej. W pierwszej rundzie były pytania dotyczące patrona Szkoły prof. Z. Religi,      w drugiej rundzie pt. „Mniej więcej"  pytania na temat Wiedzy o Szkole. W trzeciej rundzie pt. „O co chodzi" były pytania testowe, uczniowie wskazywali prawidłową odpowiedź do rożnych pojęć (Harpagophyti radix, Hefajstos, escyna, ksylofagi), Czwarta runda to kalambury przedmiotowe czyli pokazywanie za pomocą gestów wylosowanego przedmiotu. Piąta runda to przedstawianie żartów z zeszytów szkolnych. Szósta runda to konkurencja sportowa – rzucanie piłeczkami do tarczy. Po każdej rundzie była niespodzianka muzyczna i zaproszenie do wspólnej zabawy tanecznej.

        Całą  uroczystość uświetnił doskonały, radosny nastrój i prezentacja z  motywem przewodnim „Najlepsze dopiero przed Nami". Uczniowie chcąc wyrazić wdzięczność nauczycielom, pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom wręczyli symboliczne upominki – serduszka z napisem „Najlepsze dopiero przed Nami" oraz ziarenka fasoli w małej doniczce na znak lepszej przyszłości i wspólnej, pięknej współpracy w Naszej Szkole, opartej na wzajemnej życzliwości, szacunku, pełnej pozytywnej energii. Akademię zakończyło przemówienie Pani Dyrektor Katarzyny Dworok - przepiękne metaforyczne życzenia i podziękowania Wszystkim za trud, pracę oraz zaangażowanie.

Prawa autorskie

Obecnie na stronie jest:

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka strony

Copyright 2011 Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej . Custom Footer text
Joomla templates 1.7 by Hostgator