. . . .
Drukuj

„Polska – to taka kraina,

kp 8Która się w sercu zaczyna”

Ryszard Przymus „Polska”

Listopad to dobry czas, by zastanowić się nad sensem słowa „patriotyzm”, by poszukać Polski w sercach młodych ludzi, budować poczucie silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją oraz poczuć dumę z tego, że jest się Polakiem. Okazją do takich poszukiwań i refleksji był, stojący na bardzo wysokim poziomie, konkurs poezji patriotycznej.

W piątek, 17 listopada 2017 roku , w gościnne progi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu przybyli najlepsi recytatorzy z całego powiatu. W tegorocznej, IX już edycji konkursu ,wzięło udział 40 uczestników .

Konkurs, jak co roku, wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz zainspirował do recytacji wiele młodych osób, gotowych odszukać własną, osobistą interpretację wierszy polskich poetów.

Licznie zgromadzonych gości, przybyłych na uroczyste, poetyckie spotkanie, powitała pani dyrektor Katarzyna Dworok . Swoją obecnością zaszczycili to patriotyczne spotkanie: pan poseł na Sejm VIII kadencji RP -Andrzej Gawron wraz z dyrektorem biura poselskiego oraz pani Zofia Myślińska- emerytowana polonistka i poetka.

Popisy recytatorów poprzedził wspaniały występ uczniów i nauczycieli z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Janiny Garści. Piękna, nastrojowa muzyka stanowiła doskonałe przygotowanie do wysłuchania w skupieniu recytowanych przez uczniów wierszy.

Poziom tegorocznych prezentacji był bardzo wysoki. Jury po burzliwych naradach postanowiło nagrodzić następujących uczniów:

I Kategoria : szkoły podstawowe:

1 miejsce: Piotr Kierach, SP im. E. Stein w Lublińcu.

2 miejsce: Oliwia Lech, SP nr 2 w Lublińcu.

3 miejsce: Aleksandra Gordzielik, SP nr 4 w Lublińcu.

Wyróżnienie: Ismena Kompałka, SP nr 2 w Lublińcu.

II Kategoria: szkoły gimnazjalne :

1 miejsce: Anna Parkitna, gimnazjum przy SP w Ciasnej.

2 miejsce: Emilia Jaworska, gimnazjum przy SP nr 2 w Lublińcu.

3 miejsce: Dagmara Brzezina, gimnazjum przy SP nr 4 w Lublińcu

wyróżnienie: Aleksandra Serafin, gimnazjum przy SP nr 2 w Lublińcu

III Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne:

1 miejsce: Piotr Majewski, ZS nr 1 im A.Mickiewicza w Lublińcu.

2 miejsce: Julia Kazuch, ZS nr 1 im A.Mickiewicza w Lublińcu.

3 miejsce: Wiktoria Wrucińska, ZS nr 1 im. A.Mickiewicza w Lublińcu.

Wyróżnienie: Mikołaj Jaskuła , ZSZ w Lublińcu

Nagrodzeni uczniowie zostali obdarowani upominkami i pamiątkowymi statuetkami, ufundowanymi przez posła na Sejm VIII kadencji RP. Pan Poseł przyjął podziękowania od pani dyrektor- Katarzyny Dworok, organizatorek konkursu-nauczycielek języka polskiego- Anny Klimowicz i Alicji Chruściel , a także jego uczestników.

Również pod adresem pani dyrektor lublinieckiej szkoły muzycznej- Marii Domagały oraz nauczycieli i wspaniałych , młodych i utalentowanych wykonawców utworów, zostały skierowane wyrazy wdzięczności z nadzieją na dalszą ,owocną współpracę.

Laureatom serdecznie gratulujemy, dziękując jednocześnie za duchową ucztę, piękne emocje i przypomnienie wszystkim tej oczywistej prawdy ,że bez miłości do ojczyzny „można żyć, ale nie można owocować”.

Organizatorki zapraszają za rok na jubileuszową, X edycję konkursu w nowej odsłonie, z zaskakującymi niespodziankami.

Prawa autorskie

Obecnie na stronie jest:

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka strony

Copyright 2011 Konkurs Poezji Patriotycznej- rozstrzygnięty. Custom Footer text
Joomla templates 1.7 by Hostgator