. . . .
Drukuj

 

Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu oraz Dzień Pluszowego Misia w CKZiU

d 1Najlepszym lekarstwem,
którego nie sposób przedawkować jest...
życzliwość dla drugiego człowieka.

W tym roku po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu.  Święto to powstało z inicjatywy Harvey΄a Balla, który w 1963 roku stworzył „smiley'a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki

na żółtym tle. Ball chciał w ten sposób przypomnieć, że ludzie powinni częściej się uśmiechać i zwracać większą uwagę na spełnianie dobrych uczynków. Dlatego miło było zobaczyć na przerwach uśmiechnięte twarze młodzieży i nauczycieli z symbolem żółtej buźki przyczepionym do ubrań.

Piękne sentencje to drugi upominek, który otrzymali tego dnia wszyscy uczniowie.Były to piękne sentencje- wskazówki, jak pięknie iść przez życie. Młodzież wzięła także udział w konkursie wiedzy o prawach dziecka i ucznia, a najlepsi uczestnicy otrzymali piękne nagrody- kubki wypełnione słodkościami.

Również nasi pluszowi ulubieńcy obchodzili swoje święto i dlatego nie mogło ich zabraknąć w naszej szkole. Każdy uczeń w tym dniu przyszedł z pluszowym przyjacielem. Odwiedziły nas misie małe, duże, puchate i kolorowe. Maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw oraz lekcji i przypominały najpiękniejsze lata dzieciństwa.

A my pamiętajmy, że małe radości i drobne gesty życzliwości są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności.

 

Prawa autorskie

Obecnie na stronie jest:

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka strony

Copyright 2011 Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu oraz Dzień Pluszowego Misia w CKZiU. Custom Footer text
Joomla templates 1.7 by Hostgator