. . . .
Drukuj

 

wk 5Przyszedłem na świat jako światło,

aby każdy, kto we Mnie wierzy,

nie pozostawał w ciemności.

- Jn 12, 46

MAGICZNY WIECZÓR KOLĘD

Za oknami ciemno, jesienno-zimowy wieczór. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Nie mogą się one obyć bez wspólnych spotkań przy stole. Zainspirowani tym pięknym zwyczajem, jak co roku, zebraliśmy się na szkolne kolędowanie.

W przedświątecznej gorączce rodzice, uczniowie i pracownicy naszej szkoły znaleźli czas na radość bycia razem. Piękne aniołki na scenie, magiczna opowieść o Narodzeniu Pańskim, na stołach pierniki, dekorowane przez uczniów ,a upieczone przez mamę pani Joli Bomby( której bardzo dziękujemy)- tworzyły niezwykły nastrój. Rodzice i ich dzieci, nauczyciele, pracownicy szkoły ze swoimi dziećmi – w ten cudowny wieczór byliśmy razem,połączyliśmy się we wspólnym śpiewaniu. Ale nie tylko kolędy sprawiły, że poczuliśmy się wspólnotą, ale również chęć czynienia dobra. Każdy mógł pomóc, dać coś od siebie, kupić bożonarodzeniową ozdobę na kiermaszu po to, aby wesprzeć pieski z lublinieckiego schroniska. Kiermasz na rzecz przytuliska dla zwierząt- to kolejna piękna tradycja w naszej szkole. Bowiem nie blask choinki, nie zastawione stoły są tym, co najważniejsze, ale to, co potrafimy ofiarować innym ludziom i zwierzętom, nie tylko od święta, ale także na co dzień. O takiej postawie przypomniała pani dyrektor Katarzyna Dworok, składając świąteczne życzenia, przywołując słowa Matki Teresy z Kalkuty:

„ Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągniesz do niego rękę – jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać,

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności,

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei więźniom,

Tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa,

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są

Twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość,

Zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych poprzez ciebie,

Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”

Dziękujemy wszystkim za wspólne kolędowanie, za pomoc zwierzętom, które w wigilijny wieczór same powiedzą miłe słowo tym, którzy ich wspierają. Zapraszamy za rok.

Organizatorki wieczoru:

p. Jolanta Bomba

p. Beata Stężała

p. Kinga Kuś

Prawa autorskie

Obecnie na stronie jest:

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka strony

Copyright 2011 Wieczór kolęd 2017. Custom Footer text
Joomla templates 1.7 by Hostgator