. . . .
Drukuj

 

W krakowskim teatrze

k 1Dnia 12 stycznia klasa I LO wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Celem był teatr, a po drodze trochę historii i obcowania z malarstwem. Mimo nie najlepszej pogody, zobaczyliśmy Kazimierz- żydowską dzielnicę Krakowa - piękną i klimatyczną, kościół na Skałce, który zapisuje historię Polski od czasów Kazimierza Wielkiego do współczesności, a następnie w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach uczestniczyliśmy w lekcji „Malarscy kronikarze historii Polski”.

Zobaczyliśmy dzieła takich mistrzów pędzla, jak: Marcello Bacciarelli, Tadeusz Ajdukiewicz, Jacek Malczewski, Maurycy Gottlieb, Aleksander Gierymski, Artur Grottger, Piotr Michałowski czy Jan Matejko. To była prawdziwa uczta duchowa.

Na zakończenie- wizyta w teatrze na sztuce Marca Camolettiego „Boeing, boeing- Odlotowe narzeczone”. To jedna z najzabawniejszych komedii teatralnych ostatniego półwiecza. Została wpisana – jak podają źródła teatralne- do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień i wyróżniona prestiżową Tony Award. Wspaniała gra aktorów wywoływała salwy śmiechu.

To był udany wyjazd, czekamy na następny.

Prawa autorskie

Obecnie na stronie jest:

Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka strony

Copyright 2011 W Krakowskim teatrze. Custom Footer text
Joomla templates 1.7 by Hostgator