. . . .
Drukuj

 

Święto Drzewa w CKZiU

03W związku z przypadającymi na październik obchodami Święta Drzewa uczniowie naszego liceum aktywnie włączyli się do ogólnoświatowej Kampanii Miliard Drzew dla Planety, którą w Polsce propaguje od lat Klub ekologiczny Gaja. W ramach wspomnianego programu młodzież z klas licealnych CKZiU posadziła na zielonym terenie przyszkolnym młodą jodłę koreańską i dopisała ją do uruchomionego w związku z akcją zadrzewiania, specjalnego licznika drzew. Mamy nadzieję, że mimo swego egzotycznego pochodzenia, młody iglak dobrze

zaaklimatyzuje się w naszych warunkach i będzie przez długie lata cieszył oczy wszystkich odwiedzających szkołę.

Dodatkowym wydarzeniem związanym z obchodami Święta Drzewa był konkurs o tematyce dendrologicznej pod hasłem Sekrety Drzew, w którym udział wzięła młodzież z klas I i II liceum. Pytania turniejowe miały charakter przekrojowy i obejmowały szeroki zakres wiadomości zarówno z biologii roślin drzewiastych jak i ich poszczególnych formacji w Polsce i na świecie. Mimo sporego stopnia trudności do współzawodnictwa przystąpiło wielu miłośników lasu. Na największych znawców sekretów drzew czekają okolicznościowe dyplomy i nagrody, które zostaną im wręczone na uroczystej gali w środę 24 października.

Organizatorzy Święta Drzewa składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w jego obchody i gorąco zachęcają do udziału w kolejnych akcjach proekologicznych.

Prawa autorskie

Obecnie na stronie jest:

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka strony

Copyright 2011 Święto Drzewa w CKZiU. Custom Footer text
Joomla templates 1.7 by Hostgator