. . . .
Drukuj

Udział naszej szkoły w projekcie „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje".

001Z przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła brała udział w projekcie „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje". Projekt ten składał się z kilku etapów.

W dniu 18 września 2018 przedstawiciel naszej szkoły brał udział w konferencji  naukowej, która miała miejsce na Jasnej Górze. Tematem konferencji były wydarzenia , jakie się rozegrały w Częstochowie w dniu 4 listopada 1918 roku, kiedy to oddział Wojska Polskiego dowodzony przez kpt. Artura Wiśniewskiego wkroczył na Jasną Górę,

przejmując klasztor z rąk austriackiego zaborcy.
Po konferencji miało miejsce przekazanie naszej szkole trzech czapek – maciejówek oraz dalszych wytycznych dotyczących projektu.

W październiku uczniowie naszej szkoły – z klasy pierwszej i drugiej LO, zgodnie z wyznaczonym w projekcie zadaniem, zajęli się dekoracją czapek – maciejówek.

W dniu 4 listopada 2018 delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystych obchodach 100 rocznicy wydarzeń z 4 listopada 1918 roku, jakie miały miejsce w Częstochowie. Przedstawiciele klas pierwszej i drugiej naszego LO pod opieką nauczycieli, przeszli w tanecznym korowodzie z placu Biegańskiego na Błonie Jasnogórskie.

Wyżej opisanym wydarzeniom towarzyszyły również wpisy do kroniki oraz księgi pamiątkowej, specjalnie udostępnionym do tego celu,  z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Prawa autorskie

Obecnie na stronie jest:

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka strony

Copyright 2011 Udział naszej szkoły w projekcie „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje".. Custom Footer text
Joomla templates 1.7 by Hostgator