. . . .
Drukuj

Z Poetycką Wigilią w Zakładzie Karnym w Lublińcu

wiezenieW dniu 18 grudnia grupa uczniów naszego liceum oraz słuchaczy kierunku terapia zajęciowa udała się wraz z opiekunami ze świąteczną wizytą do lublinieckiego zakładu karnego. Po przejściu standardowego etapu dokładnej kontroli zostaliśmy ciepło przywitani przez pracowników służby penitencjarnej,a następnie zaprowadzeni do świetlicy, gdzie oczekiwała nas już grupa pensjonariuszek zakładu. Po słowie wstępnym, wygłoszonym przez opiekunkę naszej grupy, rozpoczęło się przedstawienie montażu poetycko muzycznego w wykonaniu uczennic z klas I i II liceum.

Teksty wierszy, kolęd i pastorałek pozwoliły stworzyć magiczny, prawdziwie świąteczny nastrój i zapomnieć, choć na krótki czas, o niedogodnościach związanych z prozą życia. Występ naszej młodzieży został nagrodzony gorącymi oklaskami, a w podziękowaniu wszyscy otrzymaliśmy piękne okolicznościowe kartki, misternie zdobione bożonarodzeniowymi motywami, które wykonały pensjonariuszki zakładu. Z kolei nasze słuchaczki terapii zajęciowej poczęstowały zebraną publiczność samodzielnie upieczonymi pierniczkami oraz przekazały na ręce pracowników zakładu przygotowany przez siebie okolicznościowy stroik oraz kartkę z życzeniami z okazji zbliżających się świąt.

Po części oficjalnej naszej wizyty, mieliśmy okazję obejrzeć z bliska i podziwiać artystyczne ozdoby choinkowe, w tym zrobione techniką origami lub wydziergane z kordonku przepiękne serca, anioły i gwiazdki. Wspomniane cudeńka zostały stworzone w zakładzie w ramach terapii zajęciowej, którą objęte są osadzone panie. Na koniec spotkania, z prawdziwą przyjemnością przyjęliśmy gorące podziękowanie za odwiedziny i zaproszenie na kolejną wizytę. W pamięci pozostanie nam na długo wspomnienie żegnających nas pensjonariuszek, którym los poplątał ścieżki życia, ale mimo wszystko zostawił też nadzieję na lepsze jutro.

Prawa autorskie

Obecnie na stronie jest:

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka strony

Copyright 2011 Z Poetycką Wigilią w Zakładzie Karnym w Lublińcu. Custom Footer text
Joomla templates 1.7 by Hostgator