. . . .
Drukuj

MARTA GAŁUSZKIEWICZ NAGRODZONA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

img 4548We wtorek 14 czerwca w Urzędzie Miejskim w Byczynie został rozstrzygnięty III Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Jesteśmy narodem ochrzczonym! – Myśli i rozważania kardynała Stefana Wyszyńskiego w obiektywie młodego pokolenia.” Organizatorami konkursu byli: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w

Czytaj więcej: MARTA GAŁUSZKIEWICZ NAGRODZONA

Drukuj

Dzień Amerykański wiosna 2016

p1110659W dniu 23 maja po raz kolejny świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Amerykański. W czasie bieżących obchodów organizatorzy - Samorząd Szkolny i nauczyciele języka angielskiego - postanowili w możliwie lekki i przyjemny sposób pokazać Stany Zjednoczone Ameryki z różnej perspektywy. Służyły temu przygotowane przez uczniów prezentacje multimedialne, których celem

Czytaj więcej: Dzień Amerykański wiosna 2016

Drukuj

Dzień czekolady

c 112 kwietnia obchodzony jest Dzień Czekolady. My również świętowaliśmy ten dzień, nieco później, bo 20 maja. Czekolada jest dla wielu z nas słodkim przysmakiem. Każda z klas przygotowała talerze z różnymi rodzajami czekolady oraz czekoladowymi przysmakami. Na długiej przerwie mogliśmy się ponieść małemu szaleństwu.

Czytaj więcej: Dzień czekolady

Drukuj

Wyniki Plastycznego Konkursu Przyrodniczego „Wprost nie wprost” dla uczniów Szkół Gimnazjalnych Powiatu Lublinieckiego.

g 2W dniu 25.05.2016r komisja w składzie: Jolanta Bomba - nauczyciel matematyki i fizyki, Beata Stężała - nauczyciel chemii i fizyki, Joanna Benska i Katarzyna Dworok – nauczyciele biologii, Iwona Pasieka – nauczyciel geografii wyłonili zwycięzców III edycji Plastycznego Konkursu Przyrodniczego „Wprost nie wprost” dla uczniów Szkół Gimnazjalnych Powiatu Lublinieckiego. 

Czytaj więcej: Wyniki „Wprost nie wprost”

Drukuj

Drukuj

Pożegnanie Absolwentów - rocznik 2016

z 13„Kropla drąży kamień nie siłą, lecz częstym spadaniem, tak też człowiek nie staje się uczonym gwałtownie, lecz przez to, że często się uczy."

Owidiusz

29 kwietnia 2016r. w naszej szkole to bardzo uroczysty dzień, bowiem uczniowie klas trzecich otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Byli to: absolwenci klasy trzeciej III Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi oraz słuchacze klasy trzeciej I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych im. prof. Zbigniewa Religi. W uroczystości wzięli udział: Dyrekcja Szkoły, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego - Bożena Podleśka, Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz cała społeczność uczniowska.

Czytaj więcej: Pożegnanie Absolwentów - rocznik 2016

Drukuj

114 MAJA 2016r ODBYŁA SIĘ AKCJA PROFILAKTYCZNA„Twoje TAK, ma ZNACZENIE

której organizatorami byli, Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Lublińcu, Urzędem Miejskim. w Lublińcu. Uczniowie naszej szkoły pomagali organizatorom w przygotowaniu imprezy., poza tym Słuchacze Policealnej Szkoły dla Dorosłych im prof. Zbigniewa Religi, kierunku Technik masażysta, mili okazję zaprezentować swoje umiejętności, mimo chłodu, mieszkańcy Lublińca chętnie korzystali z masażu. Sobotnia impreza poprzedzona była konkursem pt; „Reklama życia” . ogłoszonym we wszystkich szkołach. Zadaniem do wykonania było stworzenie reklamy zdrowego stylu życia      i celów jakie stoją przed współczesnym człowiekiem, aby żyć zdrowo i długo i w tej dziedzinie nasza Słuchaczka osiągnęła sukces, gratulujemy Ani Wilkowicz , wyróżnienia .

Dziękujemy organizatorom imprezy, że skorzystali z naszej pomocy, mogliśmy być uczestnikami wspaniałej i bardzo potrzebnej inicjatywy, jednocześnie mieszkańcy naszego miasta mogli zobaczyć co dzieje się dzisiaj w dawnym „MEDYKU”. .

Drukuj

Odwiedziny w  Domu Pomocy Społecznej Dla Osób w Wieku Podeszłym w Herbach

Słuchacze Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu kierunku - opiekun w Domu Pomocy Społecznej dnia 07.05.2016r. uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Domu Pomocy Społecznej Dla Osób w Wieku Podeszłym w Herbach. Zorganizowanie wycieczki odbyło się dzięki uprzejmości dyrektora tej placówki, Pani Barbary Rosowicz – Włoch.

Czytaj więcej: Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej Dla Osób w Wieku Podeszłym w Herbach

Drukuj

Rozgrywki międzyszkolne

t1W dniach 20 i 22 kwietnia 2016r. uczniowie III LO rozegrali mecze międzyszkolne z reprezentacjami ZS nr 1 im. A. Mickiewicza  oraz ZSO-T. W pierwszym meczu nasi piłkarze ulegli drużynie "Adasia" 8:14. W drugiej potyczce okazali się lepsi zwyciężając reprezentację "Kazika" 5:4.

Czytaj więcej: Rozgrywki międzyszkolne

Drukuj

XII edycja POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ECHA DZIECIŃSTWA”.

j 6Dnia 22 kwietnia 2016 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu odbyła się XII edycja POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ECHA DZIECIŃSTWA”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Lublinieckiego, który ufundował cenne nagrody dla wyróżnionych uczestników. Organizatorami konkursu były :mgr Alicja Chruściel i mgr Anna Klimowicz-nauczycielki języka polskiego w CKZiU.

Czytaj więcej: XII edycja POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ECHA DZIECIŃSTWA”.

Drukuj

7. PRZEGLĄD FILMOWY „ECHA KATYNIA” W LUBLIŃCU

k 714 kwietnia, w związku z 76. rocznicą Zbrodni Katyńskiej, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu, tak jak w kilkudziesięciu miastach Polski , Instytut Pamięci Narodowej zorganizował 7. przegląd filmowy „Echa Katynia”. W jego ramach pokazane zostały filmy dotyczące Zbrodni Katyńskiej, ale także i innych represji komunistycznych.

Zaproszona młodzież szkolna z lublinieckich ginmnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogła obejrzeć film pt. „Zapora” oraz „Epitafia Katyńskie”.

Czytaj więcej: 7. PRZEGLĄD FILMOWY „ECHA KATYNIA” W LUBLIŃCU

Drukuj

W dniu 12. 04 2016r odbyło się spotkanie “Popołudnie z profilaktyką” dla Rodziców, Nauczycieli oraz Uczniów

Celem Spotkania było:

  1. Pokazanie i omówienie problemów i skutków wynikających z braku wzajemnego zrozumienia ( problem alkoholowy)

  2. Uświadomienie widzom powagi problemu, jakim jest komunikacja interpersonalna.

  3. Wskazanie na potrzebę pracy nad sobą w celu lepszego współżycia.

Program profilaktyczny pod tytułem ““Mur berliński” to spektakl – w wykonaniu aktorów Krakowskiego Centrum Profilaktyki , oraz pogadanka na temat relacje między ludźmi i ich wpływu na rozwój młodego człowieka, jako profilaktyka uzależnienia od alkoholu.

Drukuj

HARMONOGRAM EGZAMINÓW DLA KLASY III  

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO DLA DOROSŁYCH im. prof. Zbigniewa Religi w Lublińcu

Lp

Przedmiot

Data egzaminu

Godzina

Rodzaj

ustny - pisemny

1

Język niemiecki

16.04.2016

900-945

pisemny

2

Język angielski

16.04.2016

900-945

pisemny

3

Język polski

16.04.2016

1000-1045

pisemny

4

Język niemiecki
Język angielski
Język polski

16.04.2016

od 1100

ustny

5

Matematyka

17.04.2016

900-945

pisemny

6

Matematyka

17.04.2016

od 1100

ustny

7

Biologia
Geografia

24.04.2016

od 900

ustny

Drukuj

Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w XI Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

Podziekowanie - Forum Samorzadow6 kwietnia 2016 reprezentanci naszej szkoły: Justyna Robak, Zuzanna Michalak, Aleksandra Baron, Remigiusz Jamroziński, Igor Bissinger i Daniel Kukowka, wzięli udział w  XI Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych, które odbywało się w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Organizatorem forum było Gimnazjum nr 1 w Lublińcu. W forum wzięło udział 12 szkół z naszego powiatu.

Po uroczystym przywitaniu gości oraz wystąpieniu przedstawiciela Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach rozpoczęło się przedstawianie pierwszych prac konkursowych. Nasza szkoła zaprezentowała film dotyczący wolontariatu, w którym brali udział uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi. Jego autorem był nasz uczeń Remigiusz Jamroziński.

Czytaj więcej: Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w XI Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Gimnazjalnych...

Drukuj

Dzień owoców

o 5W dniu 18 marca 2016r w naszej szkole po raz pierwszy odbył się „Dzień owoców”.

Miał on zachęcić młodzież szkoły licealnej i policealnej do spożywania owoców. Uczniowie przygotowali na korytarzu szkolnym stoły, na których gościły owoce. Podczas przerw można było je degustować. Czas młodzieży mijał bardzo miło i oczywiście zdrowo.

Czytaj więcej: Dzień owoców

Drukuj

Ogólnopolski konkurs „Pokaż nam język”

W dniu 15 marca 2016r. odbył się w naszej szkole szkolny internetowy etap ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego „Pokaż nam język”.

Do drugiego ogólnopolskiego etapu przeszli: Martin Kompalla oraz Kamila Mokros uczniowie klasy maturalnej. Gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim etapie!

Drukuj

XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

pobraneW dniu 15 marca odbył się etap szkolny XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tegorocznym tematem konkursu były teksty księgi Pieśń nad Pieśniami z Starego Testamentu oraz Ewangelia według św. Mateusza i List do Efezjan z Nowego Testamentu. W zmaganiach udział wzięło dziesięciu uczestników. Pierwsze miejsce zajęła Marta Gałuszkiewicz, drugie Igor Bissingier na miejscu trzecim Iwona Kozub.

Czytaj więcej: XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Drukuj

VI Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”

Dyplom09 marca 2016 roku w naszej szkole odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Alchemik”.

Do konkursu przystąpiło trzech uczniów z klasy trzeciej III Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi

Drukuj

Angelika Stanchły zdobywczynią Grand Prix dowódcy wojsk specjalnych w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Projekt Karty Wielkanocnej

w 518 marca br. w galerii Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów podczas uroczystego otwarcia wystawy miało miejsce ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na projekt karty prezentującej polskie zwyczaje i tradycje ludowe oraz symbole związane z okresem Świąt Wielkanocnych.

Czytaj więcej: Angelika Stanchły zdobywczynią Grand Prix dowódcy wojsk specjalnych w Ogólnopolskim...

Drukuj

Jesteśmy drudzy w powiecie !

z 3Dnia 14.03.2016 r. na hali sportowej SP 3 odbył się powiatowy turniej w piłce ręcznej. Zawody organizował ZSOT w Lublińcu.

Nasza drużyna chłopców także brała w nich udział.

Oprócz naszej szkoły startowały także drużyny ZS nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu, ZSZ w Lublińcu i gospodarz ZSOT w Lublińcu . Zawodnicy reprezentujący CKZiU w Lublińcu po ambitnej walce zajęli 2 miejsce pokonując w półfinale reprezentację ZSZ 9:6.

Czytaj więcej: Jesteśmy drudzy w powiecie !

Drukuj

Alchemik 2016 

3 (2)09 marca 2016r. trzech uczniów klasy III Agata Płonka, Iwona Kozuch oraz Dawid Melich wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”.

Czekamy z niecierpliwością na wyniki. Trzymamy kciuki.

 

Drukuj

Walentynowa poczta

w 113 lutego Amor zawitał również do naszej szkoły, Samorząd Szkolny już od 10 lutego zbierał kartki walentynkowe, które zostały przekazane zainteresowanym adresatom przez Justynę i Dawida.

 

Drukuj

Wojewódzki Konkurs „ W świecie roślin i zwierząt”

konkursbiologiaW dniu 08 marca 2016r. odbył się w Katowicach w Pałacu Młodzieży najbardziej prestiżowy w Województwie śląskim konkurs wiedzy biologicznej pt. „ W świecie roślin i zwierząt”. Wśród bardzo licznej grupy uczestników konkursu   ( około 400 uczniów) z najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. III Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religii wchodzące w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego reprezentowały uczennice klasy II : Aleksandra Baron, Zuzanna Michalak i Aurelia Sowa.

Gratulujemy i czekamy na wyniki.

Drukuj

Jubileuszowa edycja „Sudoku w Lublińcu”

s 6Konkurs Sudoku ma na celu rozpowszechnianie zagadek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia i dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Satysfakcja z  samodzielnego rozwiązania zagadek logicznych, ma zachęcać młodzież do poszukiwania rozwiązań innych problemów logicznych, matematycznych oraz pozwoli uwierzyć we własne możliwości.

07 marca 2016r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu już po raz dziesiąty spotkali się miłośnicy Sudoku. Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Lublinieckiego. Organizatorami konkursu były: mgr Jolanta Bomba i mgr Beata Stężała, nauczycielki przedmiotów matematyczno – przyrodniczych w CKZiU.

Czytaj więcej: Jubileuszowa edycja „Sudoku w Lublińcu”

Drukuj

 

Do wszystkich zainteresowanych pomocą podopiecznym lublinieckiego przytuliska dla zwierząt

W dniu 15 marca (wtorek) zostanie zorganizowany w naszej szkole

Kiermasz Wielkanocny

Celem przedsięwzięcia będzie pozyskanie środków na pomoc dla porzuconych psów przebywających w lublinieckim przytulisku (zakup jedzenia, środków czystości, misek, smyczy, obroży, nowych bud, koców, itp.). Pod opieką znajdują się psy porzucone, bezdomne oraz odebrane interwencyjnie - są to zwierzęta najczęściej wymagające natychmiastowej opieki weterynaryjnej, leczenia, socjalizacji. Są one dokarmiane, sterylizowane i socjalizowane i prowadzona jest kampania adopcyjna. Zwierzęta niemające szans na przeżycie w warunkach schroniskowych i stare nierokujące nadziei na adopcje – umieszczane są w hotelikach i domach tymczasowych, gdzie otrzymują niezbędną opiekę weterynaryjną i namiastkę domu.

Czytaj więcej: Kiermasz Wielkanocny 2016

Drukuj

karma2

Drukuj

 

UWAGA!!!

 

Informacja dla wszystkich osób,

które w maju 2016 roku będą zdawać maturę.

 

Uprzejmie prosimy o zgłaszanie się do dnia 19 lutego 2016 roku

w sekretariacie szkoły CKZiU po odbiór loginów do serwisu maturzysty,

celem weryfikacji danych osobowych i egzaminacyjnych.

----------------------------------

 

Drukuj

XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej.

Dyplom-GaluszkiewiczW dniu 13 stycznia uczennica z trzeciej klasy liceum Marta Gałuszkiewicz reprezentowała naszą Logo-konkursszkołę w etapie diecezjalnym XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej. Temat tegorocznego konkursu brzmiał: Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń.

Czytaj więcej: XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej.

Drukuj

„Nie dajmy zginąć poległym…”

Dmedyk 1 copynia 10 lutego uczniowie z klasy II LO uczestniczyli w sesji historycznej poświęconej Żołnierzom Wyklętym. Sesja została zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 1 w Lublińcu w ramach działalności Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej. Młodzież wysłuchała wykładu pani Anny Skiendziel – pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. Na spotkaniu została przybliżona zebranym problematyka związana z

Czytaj więcej: „Nie dajmy zginąć poległym…”

Drukuj

Polonez na rynku

1 5Maturzyści naszej szkoły skorzystali z zaproszenia uczniów ZSOiT i w czwartkowe popołudnie zatańczyli wspólnie Poloneza na lublinieckim rynku. Poloneza prowadzili artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w ludowych strojach. Było bardzo nam miło że razem z innymi uczniami lublinieckich szkół mogliśmy zatańczyć tak doniosły taniec na rynku naszego pięknego miasta.

Czytaj więcej: Polonez na rynku 04.02.

Drukuj

Wigilia 2015 w CKZiU

w 20W dniu 22 grudnia mieliśmy w naszej szkole Wigilię. Uczniowie klasy II i III LO oraz słuchacze kierunku Technik Farmacji spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, otrzymali prezenty od Dzieciątka, podzielili się opłatkiem.

O godz. 11 rozpoczęła się Wigilia Szkolna, w której wzięli udział również zaproszeni goście, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Po wigilijnym poczęstunku wystąpili uczniowie klasy II LO, którzy sami przygotowali dla wszystkich obecnych niespodziankę – Jasełka. Kolejną niespodzianką był ogromna kartka świąteczna wykonana przez samorząd uczniowski z życzeniami świątecznymi i noworocznymi dla całej społeczności szkolnej

Czytaj więcej: Wigilia 2015 w CKZiU

Drukuj

Kiermasz bożonarodzeniowy już za nami

W ostatnim przedświątecznym tygodniu, odbył się w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było zakupić ozdoby oraz kartki świąteczne, wykonane przez uczniów i słuchaczy CKZiU. Dzięki ofiarności uczniów, nauczycieli, pracowników naszej szkoły, rodziców oraz gości, udało nam się zebrać jak dotąd rekordową sumę 458,11zł, uroczyście przekazaną przedstawicielom przytuliska dla zwierząt OTOZ „Animals” inspektorat w Lublińcu, które wspieramy od 2012 roku.

Czytaj więcej: Kiermasz bożonarodzeniowy już za nami

Drukuj

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

24 listopada odbył się szkolny etap Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Wzięli w nim udział uczniowie klasy II i III naszego liceum, którzy zmagali się z pytaniami testowymi. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się trzej uczniowie z klasy III, a byli to Patryk Zygmunt, Anna Kandzia i Agata Płonka. Jednak na szczeblu rejonowym reprezentowały naszą szkołę dwie uczennice: Anna Kandzia i Agata Płonka.

Czytaj więcej: Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Drukuj

Odwiedziny Kolędników z Gimnazjum nr 1

Miłą niespodziankę sprawili nam uczniowie Gimnazjum nr 1 w Lublińcu, którzy odwiedzili nas w czwartek – 17 grudnia.

Przybyli, by staropolskim obyczajem ogłosić DOBRĄ NOWINĘ, złożyć świąteczne życzenia i zaśpiewać kolędy.

Kolędownikom i panu Krzysztofowi Gembale bardzo dziękujemy

i zapraszamy za rok.

Drukuj

 „Dziś TY - jutro Ja, wszyscy chcemy spokojnej starości".

W dniu 3 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zakończeniu projektu "Dziś Ty- jutro Ja, wszyscy chcemy godnej starości" organizowanym w MDK-u. W projekcie wzięło udział 20 seniorów. Dotyczył on poprawy sytuacji osób starszych zamieszkujących teren miasta Lubliniec.

Czytaj więcej: „Dziś TY - jutro Ja, wszyscy chcemy spokojnej starości".

Drukuj

I Ty tez możesz zostać Świętym Mikołajem

1 26 grudnia to data, którą zna każdy. Kojarzy się nam z radością obdarowywania i otrzymywania podarków. Do naszej szkoły również zawitał św. Mikołaj. Co prawda śniegu za oknami nie było, ale udało mu się dotrzeć do nas, by wręczyć nam słodkie upominki. Sprawił nam miła niespodziankę.

Czytaj więcej: I Ty tez możesz zostać Świętym Mikołajem

Drukuj

Gala wolontariatu

4 grudnia 2015 roku w naszym mieście odbyła się trzecia z kolei Gala Wolontariatu, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły byli: Samorząd klasy drugiej, przedstawiciel klasy trzeciej Kacper Dodat oraz ubiegłoroczni nagrodzeni na Gali Adrianna Brodacka i Dawid Melich. Wśród wyróżnionych w tym roku są również nasi wychowankowie Igor Bissinger, Zuzanna Michalak i Aurelia Sowa. Nieśli oni pomoc bezinteresownie, z dobroci serca. Pomagali „po cichu” bez błysku fleszy, rozgłosu.

Czytaj więcej: Gala Wolontariatu 2015

Drukuj

Nasza Stypendystka w roku szkolnym 2015/2016

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 25 listopada 2015r. w w auli Akademii  im. Jana Długosza w Częstochowie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz oświatowych.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów wręczył najzdolniejszym uczniom Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber. Uroczystość wręczenia uświetnił swoją obecnością rektor  Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie dr hab. inż. prof. AJD Zygmunt Bąk

Agata Płonka uczennica klasy trzeciej III Liceum Ogólnokształcącego im prof. Zbigniewa Religi w Lublińcu otrzymała całoroczne stypendium Prezesa Rady Ministrów. Za najlepsze w roku szkolnym 2014/2015 wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie.

Agatka otrzymała to stypendium już drugi rok z rzędu.

 

Gratulujemy!!!

Drukuj

Do wszystkich zainteresowanych pomocą podopiecznym lublinieckiego schroniska

W dniach 15 grudnia oraz 19 grudnia (wtorek i sobota ) zostanie zorganizowany

w naszej szkole

Kiermasz Bożonarodzeniowy

 

Celem przedsięwzięcia będzie pozyskanie środków na pomoc dla porzuconych psów przebywających w lublinieckim schronisku (zakup jedzenia, środków czystości, misek, smyczy, obroży, nowych bud, koców, itp.). Pod opieką znajdują się psy porzucone, bezdomne oraz odebrane interwencyjnie - są to zwierzęta najczęściej wymagające natychmiastowej opieki weterynaryjnej, leczenia, socjalizacji. Są one dokarmiane, sterylizowane, socjalizowane i prowadzona jest kampania adopcyjna. Zwierzęta niemające szans na przeżycie w warunkach schroniskowych i stare nierokujące nadziei na adopcje – umieszczane są w hotelikach i domach tymczasowych, gdzie otrzymują niezbędną opiekę weterynaryjną i namiastkę domu.

W czasie trwania kiermaszu będzie można zakupić okolicznościowe kartki świąteczne o tematyce bożonarodzeniowej oraz ozdoby świąteczne, wykonane przez uczniów i słuchaczy naszej szkoły.

Czytaj więcej: Kiermasz Bożonarodzeniowy

Drukuj

Czar poezji polega na tym, że jest ona skrótem myślowym i metaforą i najczęściej marzeniem jeszcze…” Z. Herbert

1 2W piątek , 20 listopada 2015 r., w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu , miała miejsce kolejna odsłona konkursu recytatorskiego POEZJI PATRIOTYCZNEJ. Tradycją naszej szkoły stało się listopadowe spotkanie otwierające miesiąc pamięci narodowej. Konkurs, jak co roku , wzbudził ogromne

Czytaj więcej: konkurs POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Drukuj


Rusza V edycja programu edukacyjnego

wzw

,,Podstępne WZW,, oraz ,,Znamię ! Znam je? którego pomysłodawcą jest FUNDACJA GWIAZDA NADZIEI

I to Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu staje się liderem programu edukacyjnego, którego celem jest krzewienie zachowań prozdrowotnych wśród uczniów i słuchaczy. Założenia programu sprowadzają się do uświadomienia wszystkim uczestnikom programu zagrożeń związanych z ryzykownymi zachowaniami i ich następstwami.

Drukuj

Zaproszenie

Mamy zaszczyt zaprosić na Konkurs Recytatorski
flaga

POEZJI PATRIOTYCZNEJ 

który odbędzie się dnia 20 LISTOPADA 2015 r. o godzinie 10.00

 

w CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO w Lublińcu

regulamin i karta zgłoszenia 

 

Drukuj

Święto Niepodległości

1 310 listopada 2015 r. z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas licealnych zaprezentowali społeczności naszej szkoły montaż słowno – muzyczny. W przedstawieniu młodzież przedstawiła trudne losy narodu polskiego w czasach zaborów, walkę o niepodległość a także patriotyzm Polaków, który zaowocował odzyskaniem niepodległości.

Czytaj więcej: 11.11.2015r.

Drukuj

X Bieg Niepodległości - Lubliniec 2015

1 211 listopada 2015r. o godz. 10.00, Dyrekcja, nauczyciele i młodzież CKZiU spotkali się na stadionie Sparty Lubliniec. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, wraz z innymi uczestnikami biegu, ubrani w białe i czerwone koszulki, utworzyli napis „Polska”. Kolejnym etapem obchodów Dnia Niepodległości, był bieg na dystansie 2,5km, w którym nasza młodzież wzięła udział. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkowy medal.   

Drukuj

Uczczenie Narodowego Święta Niepodległości.

1 3Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Rankiem wzięliśmy udział w Mszy Świętej na cmentarzu wojskowym. Następnie Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Wojska Polskiego. 

Drukuj

Zaduszki

1 5Drugi listopada – dzień, w którym w całej Polsce obchodzone są Zaduszki.

Jest to wyjątkowy czas, w którym należy na chwilę sie zatrzymać i spojrzeć na swoje życie.

Żyjemy w świecie pełnym pospiechu i nie zdajemy sobie sprawy, ile przez to tracimy. A życie może nas wiele nauczyć.

Poznajemy cenne wartości, jakimi są: koleżeństwo, pomoc, przyjaźń, współpraca i uśmiech. To one towarzyszą nam codziennie, gdy wracamy do swoich domów i dokonujemy ważnych wyborów.

Czytaj więcej: Zaduszki

Drukuj

Piknik „Nasza Armia w Naszym Mieście”

1 2Dnia 2 października 2015r. na stadionie „Sparty” w Lublińcu odbył się XIX „Bieg o Nóż Komandosa”.

Naszą szkołę reprezentowali: Dominik Peryga i Kacper Dodat z klasy trzeciej LO oraz Dawid Szulc i Adam Kaczmarek z klasy drugiej LO. Najwyższe miejsce z naszej czwórki zajął Dawid Szulc - GRATULUJEMY. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz słodką niespodziankę.

Czytaj więcej: Piknik „Nasza Armia w Naszym Mieście”

Drukuj

Handel ludźmi: fikcja czy smutna rzeczywistość

W dniu 20 X br. młodzież z klasy trzeciej naszego LO wzięła udział w prelekcji - debacie zorganizowanej w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu przez pracowników Powiatowej Komendy Policji przy współpracy z przedstawicielami policji holenderskiej. Tematem spotkania był handel ludźmi, a w szczególności ich siłą roboczą na terenie Holandii, dokąd wielu naszych rodaków wyjeżdża w poszukiwaniu pracy i polepszenia swojej sytuacji materialnej.

Czytaj więcej: Handel ludźmi: fikcja czy smutna rzeczywistość

Drukuj

39 OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

26 listopada odbył się pierwszy, szkolny etap olimpiady z języka niemieckiego, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Udział wzięli uczniowie klasy maturalnej Kamila Mokros oraz Martin Kompalla. Trzymamy kciuki za dobre wyniki, które umożliwiłyby udział w II etapie olimpiady.

Drukuj

1

 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu, stało się liderem promocji zaleceń Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. W myśl zaleceń, szkoła w ramach organizowanych szkoleń dla młodzieży i słuchaczy krzewić będzie wiedzę z zakresu chorób nowotworowych, celem zmniejszenia ryzyka i zapadalności na różne odmiany nowotworów. Propagowana wiedza, ma uświadomić młodym pokoleniom istotę zagrożeń i wskazać sposób zachowań, pozwalających na zmniejszenie skali zachorowań.

 

Drukuj

The Game Isnʼt Over Yet!

1 1W dniu 22 X br. grupa uczniów naszej szkoły z klas II i III LO oraz słuchaczy kierunku technik farmaceutyczny wzięła udział w wycieczce, której celem było obejrzenie przedstawienia pt. "Game Over", przygotowanego przez muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej oraz jej dyrygenta p. Lechosława Nowaka. Jednym z wiodących zamysłów imprezy było zapoznanie słuchaczy z budową i głównymi elementami dzieła muzycznego, które swoją magiczną siłą potrafi uwolnić od przytłaczającej prozy codzienności i przenieść w feeryczny świat dźwięków. Muzycy pokazali uczestnikom widowiska jak za pomocą melodii, rytmu, harmonii, barwy, tempa, artykulacji i dynamiki artysta może skomponować utwór , który budzi najgłębsze emocje i zostawia trwały ślad w naszej pamięci.

Czytaj więcej: The Game Isnʼt Over Yet!

Drukuj

Dzień Edukacji Narodowej

1 4Dnia 13 października uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi wraz ich wychowawczynią panią Beatą Stężałą przygotowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Nauczyciele kształtują młode pokolenie. Z ogromnym wysiłkiem próbują wpoić najważniejsze zagadnienia. Do swojej pracy dokładają wiele starań. Są nauczycielami przez całą dobę. Ich dzień pracy nie kończy się w momencie przekroczenia progu szkolnego.

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej

Drukuj

 

Sprawozdanie z warsztatów na Politechnice Częstochowskiej w dniu 6 X 2015r.

CCF20151015 00001

CCF20151015 00002CCF20151015 00003W dniu 6 X b.r. grupa uczniów z klasy trzeciej naszego liceum wzięła udział w warsztatach naukowych zorganizowanych przez Wydział Inżynierii Środowiska i Biotechnologii Politechniki Częstochowskiej. Przybyłą młodzież powitał dziekan wydziału dr hab. inż. Maciej Mrowiec. W swoim wystąpieniu zapoznał on zebranych uczniów i ich opiekunów ze strukturą wydziału, zakresem prowadzonych badań naukowych, miejscem w rankingu wszystkich szkół politechnicznych w kraju oraz z formami i zasięgiem współpracy uczelni z firmami, które zapewniają studentom miejsce praktyk, a najlepszym oferują atrakcyjną pracę.

Czytaj więcej: Sprawozdanie z warsztatów

Drukuj

WYBORY SZKOLNE 2015/2016

1 2W dniach 01 i 03.10.2015 w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydatami na przewodniczącego szkoły byli: Dawid Melich klasa III i Justyna Robak kl. II uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego, Denis Gajda słuchacz Medyczno Społecznej Szkoły Policealnej kierunek technik farmaceutyczny oraz panie Beata Słupczewska i Sylwia Maniecka słuchacze I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Czytaj więcej: WYBORY SZKOLNE 2015/2016

Drukuj

"Sprzątanie Świata" 2015

1 1W dniu 18 września b.r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w corocznej akcji "Sprzątanie Świata" organizowanej w ramach międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. Tegorocznej edycji przedsięwzięcia przyświecało hasło „Wyprawa – poprawa”, a jej celem było propagowanie ograniczenia powstawania odpadów oraz ich selektywna zbiórka i recykling.

Czytaj więcej: "Sprzątanie Świata" 2015

Drukuj

Młodzież na wystawie w MDK-u

4 23 września 2015 r., pod czujnym okiem Pani mgr Katarzyny Kozy, oprowadziłem klasy III i II LO CKZiU w Lublińcu po wystawie ""Koniec i początek. Powstańcy warszawscy w niewoli niemieckiej", wystawioną w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Uczniowie zapoznali się na tej wycieczce z losem powstańców po samym powstaniu warszawskim. Mieli okazję obejrzeć unikalne zdjęcia, dokumenty oraz listy przedstawiające rzeczywistość w obozach jenieckich w czasie niewoli oraz dalsze, już powojenne losy jeńców.

Czytaj więcej: Młodzież na wystawie w MDK-u

Drukuj

 

1 2514 września mieszkańcy Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego mieli okazję odświeżyć sobie wiedzę na temat ratowania ludzkiego życia. Marta Gałuszkiewicz i Igor Bissinger wykonali pokaz z zakresu "pierwszej pomocy ". Uczestnicy dowiedzieli się się, jak prawidłowo wezwać pomoc, przypomnieli sobie zasady postępowania w razie wypadku.

Czytaj więcej: Pierwsza pomoc

Drukuj

„Mistrz języka”

1 3W dniu 23 września odbył się w III Liceum Ogólnokształcącym, szkolny pisemny konkurs języka niemieckiego. Celem konkursu jest wybór „Mistrzów”, którzy będą reprezentować naszą szkołę w zewnętrznych konkursach, olimpiadach na różnych szczeblach. Zadaniem uczniów było rozwiązanie zadań, sprawdzających umiejętność czytania, znajomość leksyki i zasad gramatyki języka niemieckiego.

Czytaj więcej: Mistrz Języka 2015

Drukuj

 

1-schronisko-2015

 

Drukuj

1 2 I nadszedł ten dzień - koniec wakacji,

początek nauki.

W dniu 01.09.2015r. odbyła się w uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego przygotowana przez klasę II, III Liceum Ogólnokształcącego. Gościliśmy Pana Wicestarostę Tadeusza Koninę, który w swej przemowie życzył wszystkim udanego i owocnego roku szkolnego, wielu sukcesów i satysfakcji. Po wystąpieniu Pana Wicestarosty głos zabrała Pani Dyrektor Irena Bonk. Następnie nastąpiła cześć artystyczna.

Czytaj więcej: 1.09.2015

Drukuj

 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu zdobyło certyfikat „Szkoła Zawodowych Perspektyw” 

-zawodowy

Czytaj więcej: „Szkoła Zawodowych Perspektyw”

Drukuj

 Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu

logoKurs przeznaczony jest dla rzemieślników, mistrzów, właścicieli zakładów pracy, firm, warsztatów i innych osób szkolących uczniów w różnych zawodach takich jak: fryzjer, sprzedawca, kucharz małej gastronomii, mechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz, lakiernik, fotograf itp.

Zapisy w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu, ul. Grunwaldzka 48 tel. 34 3511436

Czytaj więcej: Kurs pedagogiczny

Drukuj

Jestem w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego dla Was!!!

kasia

Mam nadzieję, że wszyscy zgodzimy się ze stwierdzeniem, że dzisiejszy rynek pracy poszukuje pracowników najlepiej  wykwalifikowanych, oraz że dawne przekonanie naszych rodziców czy dziadków o tym, że w jednym wyuczonym zawodzie będziemy pracować do emerytury , jest już nieaktualne. Jak więc się odnaleźć w tych dzisiejszych wymagających zawodowo czasach?

W jaki sposób odkryć w sobie najlepsze „podkłady” własnych zdolności i umiejętności, aby móc tak zaplanować sobie swoją karierę, by swoją przyszłą prace wykonywać z pasją, przyjemnością i odpowiednią gratyfikacją finansową.

Czytaj więcej: Jestem w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego dla WAS!

Drukuj

 Certyfikat Bezpiecznej Szkoły

certyfikat

Prawa autorskie

Obecnie na stronie jest:

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka strony

Copyright 2011 2015-2016. Custom Footer text
Joomla templates 1.7 by Hostgator