. . . .
Drukuj

Zapraszamy tegorocznych absowentów po odbiór dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe od godziny 12-tej w piątek 25.08.2017r.

Drukuj

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

Kwalifikacyjne kursy zawodowe to  nowa bezpłatna forma uzyskania kwalifikacji zawodowych.

Czytaj więcej: Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

Oferta:

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

Kwalifikacje do wyboru:

Zawód: Technik usług kosmetycznych

Kl Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy

K2 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp

Zawód: elektryk i technik elektryk

E7Montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych

E8 Montaż i konserwacja instalacji elektrycznych

E24 Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych

Zawód: Technik rachunkowości

Kl Prowadzenie rachunkowości

K2 Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych

Zawód: Technik usług pocztowych! finansowych

Kl Świadczenie usług pocztowych, finansowych i kurierskich oraz w zakresie obrotu towarowego

K2 Wykonywanie zadań rozdzielczo-ekspedycyjnych w usługach pocztowych i kurierskich

Zawód: Technik handlowiec

Kl Prowadzenie sprzedaży

K2 Prowadzenie działalności handlowej

Zawód: Technik budownictwa

K3 Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowywanie dokumentacji przetargowej

Zawód: Kucharz

Kl Sporządzanie potraw i napojów

Zawód: Fryzjer

K2 Projektowanie fryzur

Zawód: Sprzedawca

Kl Prowadzenie sprzedaży

Zawód: Opiekun medyczny

Kl Świadczenie usług opiekuńczych osobie chorej

Zawód: Rolnik

Kl Prowadzenie produkcji rolniczej

Zawód: Krawiec

Kl Wykonywanie usług krawieckich

Zawód: Mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych

Kl Montaż i obsługa układów automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych

Zawód: Monter mechatronik

Kl Montaż urządzeń i systemów mechatronicznych K2 Użytkowanie urządzeń i systemów mechatronicznych

i inne wynikające z zapotrzebowania środowiska lokalnego.

 


Drukuj

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

m 2Młodzież naszej szkoły wraz z dyrekcją oraz nauczycielami, w poranek 03.05.2017 zgromadzała się na cmentarzu wojskowym, aby wraz z mieszkańcami Lublińca uczcić obchody Święta Narodowego 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku i prezentacją Kompanii Honorowej

Czytaj więcej: Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Drukuj

„Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi. Są słowa, które zawsze wywoływać będą morza łez. I są takie osoby, na myśl o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień.”

 

          p 5  28 kwietnia odbyła się w naszej szkole, piękna, ale zarazem smutna uroczystość pożenienia uczniów III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi. W tym dniu, wszyscy chcieli pogratulować abiturientom zakończenia pewnego etapu w ich życiu i otwarcia drzwi w dorosłość,

Czytaj więcej: Pożegnanie absolwentów

Drukuj

VII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”

P106033209 marca 2017 roku w naszej szkole odbyła się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Alchemik”.Do konkursu przystąpiło pięciu uczniów z klasy trzeciej III Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi

  • Angelika Czerpek
  • Angelika Maniecka
  • Zuzanna Michalak
  • Patrycja Szper
  • Daniel Kukowka

Czytaj więcej: VII Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”

Drukuj

1.Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla młodzieży III klasy Liceum Ogólnokształcącego im.prof.Zbigniewa Religi odbędzie się w dniu 28.04.2017r. o godzinie 9.00.

2. Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla słuchaczy III klasy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych odbędzie się w dniu 28.04.2017r. o godzinie 16.00.

Drukuj

„Życie bez czekolady jest jak plaża bez morza”

dz.czekolady.201712 kwietnia 2017r. świętowaliśmy w Naszej Szkole Dzień Czekolady. Uczniowie klasy I i II technik farmaceutyczny częstowali się czekoladkami w kształcie wielkanocnych króliczków i odpowiadali na pytania dotyczące składników czekolady i ich działania na organizm człowieka. Przygotowana została również gazetka o czekoladzie. Czekoladę warto jeść! Ten cudowny produkt z nasion kakaowca sprawdza się nie tylko jako doskonały polepszacz humoru!

Czytaj więcej: Dzień Czekolady 2017

Drukuj

II Powiatowy Turniej Farmaceutyczny

Uczniowie klasy farmaceutycznej Medyczno-Społecznej Szkoły Policealnej im. prof. Z. Religi wzięli udział w II Powiatowym Turnieju Farmaceutycznym pod hasłem „Ciało człowieka bez tajemnic”; organizowanym przez Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach.

Czytaj więcej: II Powiatowy Turniej Farmaceutyczny

Drukuj

e 6

„Zdradzę Wam tajemnicę: nie czytamy
poezji dlatego, że jest ładna. Czytamy ją,
bo należymy do gatunku ludzkiego,
a człowiek ma uczucia. Medycyna, prawo,
finanse, technika to wspaniałe dziedziny,
ale żyjemy dla poezji, piękna, miłości.”
John Keating

 

Te piękne słowa, pochodzące z filmu „Stowarzyszenie umarłych poetów”, pokazują, jak ważna w naszym życiu jest poezja. A w CKZiU w Lublińcu gościliśmy miłośników „poezji, piękna i miłości”.

Dnia 07.04.2017r. O godzinie 10.00 rozpoczęła się XIII już edycja konkursu poezji dziecięcej „Echa dzieciństwa” . Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku patronat nad konkursem objął

Starosta Powiatu Lublinieckiego -pan Joachim Smyła, któremu gorąco dziękujemy.

Czytaj więcej: "Echa Dzieicństwa" - wyniki

Drukuj

Zmiana planu lekcji dla klas II Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w dniu 08.04.2017r. (Sobota).

W dniu 07.04.2017r. (Piątek) o godzinie 8.30 zapraszamy wszystkich uczniów i słuchaczy naszej szkoły na spotkanie z prof. Brunonem Zemła pt. "Edukacja prewencyjna - przeciwnowotworowa, obejmują zjawiska ( nikotynizm, narkomania, alkoholizm, które to przyczyniają do ryzyka zachorowania na nowotwory złośliwe).

Drukuj

XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

bUczniowie klasy maturalnej w dniu 14 marca wzięli udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” pod patronatem Prymasa Polski.

Czytaj więcej: XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Drukuj

Już po raz XI konkurs „Sudoku w Lublińcu”

s 2Konkurs Sudoku ma na celu rozpowszechnianie zagadek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia i dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Satysfakcja z  samodzielnego rozwiązania zagadek logicznych ma zachęcać młodzież do poszukiwania innych zadań logicznych i matematycznych, co pozwoli uwierzyć im we własne możliwości.

Czytaj więcej: Już po raz XI konkurs „Sudoku w Lublińcu”

Drukuj

Alchemik – Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

a 1W czwartek 10 marca 2017r. pięciu uczniów klasy III LO wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”: Angelika Czerpek, Angelika Maniecka, Zuzanna Michalak, Patrycja Szper, Daniel Kukowka. Czekamy z niecierpliwością na wyniki.

Trzymamy kciuki.

Drukuj

p 1,,Kto w tłusty czwartek nie zje pączków kopy,

temu myszy zniszczą pole i będzie miał pustki w stodole"

Samorząd Szkolny wziął sobie tę przestrogę do serca i zorganizował tłusty czwartek. Uczniowie i nauczyciele przynieśli pączki i faworki, którymi częstowała się cała społeczność. Tłusty czwartek to święto łasuchów. W ten dzień możemy objadać się słodkościami, nie licząc kalorii. Biorąc kolejnego pączka, myślimy o szczęściu, które ma nam zapewnić. Święto pączków i faworków rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, a więc bawmy się i pamiętaj: chudego łatwiej porwać. Bądź bezpieczny, zjedz kolejnego pączka!

Drukuj

echa dziecinstwa2017

Drukuj

UWAGA KONKURS CZYTELNICZO-FOTOGRAFICZNY SLEEVEFACE

  • KONKURS PRZEZNACZONY JEST DLA UCZNIÓW I SŁUCHACZY CKZIU W LUBLIŃCU,
  • PRACE KONKURSOWE NALEŻY SKŁADAĆ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ DO DNIA 31.03.2017.,
  • OGŁOSZENIE WYNIKÓW I PRZYZNANIE NAGRÓD 4.04.2017.,
  • WSZYSTKIE PRACE ZOSTANĄ ZAPREZENTOWANE SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ.

DAJ SIĘ PONIEŚĆ FANTAZJI !
ZASKOCZ WSZYSTKICH ! WEJDŹ DO BIBLIOTEKI I POSZUKAJ CIEKAWEJ KSIĄŻKI!

Czytaj więcej: KONKURS CZYTELNICZO-FOTOGRAFICZNY

Drukuj

Liceum medyczne powraca!

Za nami 56 lat kształcenia medycznego. Jako jedyna szkoła w Powiecie Lublinieckim, przez wszystkie lata funkcjonowania, wykształciliśmy kadrę pielęgniarską, ratowników medycznych, farmaceutów, opiekunów medycznych, opiekunki dziecięce, masażystów. Większość naszych absolwentów pracuje w placówkach służby zdrowia. Spotykamy ich w domach opieki, przychodniach, szpitalach i aptekach. To dzięki nim mamy zapewnioną opiekę podczas choroby, to nasi absolwenci niosą pomoc osobom starszym i dzieciom, śpieszą na ratunek w nagłych wypadkach. Jako szkoła jesteśmy z nich bardzo dumni. Ich praca to powołanie, to z niego wypływa szczególna odpowiedzialność i troska o drugiego człowieka.

   Przez wszystkie lata naszej działalności kształcimy kadrę medyczną, podążając jednocześnie za zmianami i potrzebami na rynku pracy. Wykorzystujemy w tym celu najnowsze badania, które jednoznacznie wskazują niedobory pracowników służby zdrowia nie tylko w Polsce, ale również w krajach Unii Europejskiej.

   Dlatego właśnie chcemy wrócić do pięknej karty naszej historii- liceum medycznego. A ponieważ zmieniły się czasy, formuła kształcenia uległa unowocześnieniu. Jest to bardzo ciekawa propozycja, dla młodych ludzi, gimnazjalistów, którzy chcą zdobyć zawód i równocześnie wykształcenie średnie z możliwością przystąpienia do matury. To u nas uczniowie będą mogli poznawać przedmioty ogólnokształcące, a równolegle- od drugiej klasy- medyczne. Wiedzę z zakresu przedmiotów medycznych będą zdobywać na kursie kwalifikacyjnym, kształcącym w zawodzie opiekun medyczny.

pp

a tak będzie wyglądało kształcenie.

Ogromną zaletą tego systemu edukacyjnego jest skrócenie czasu potrzebnego do zdobycia pełnych kwalifikacji zawodowych, dzięki korelacji przedmiotów objętych programem nauczania w liceum i na kursach. Część zagadnień uczniowie będą mogli poznawać poprzez platformę edukacyjną (moodle), siedząc w domu przed komputerem. Kończąc klasę trzecią, będą oni mieli za sobą również egzamin zawodowy. Ukończenie liceum będzie zatem połączone ze zdobyciem zawodu, otworzy także drogę do kontynuowania nauki w naszej szkole na innych atrakcyjnych kursach kwalifikacyjnych lub na kierunkach policealnych. Osoby, które pragną iść na studia, będą przygotowane do zdobywania wiedzy na wyższych uczelniach medycznych.

 

Mamy nadzieję, że ta propozycja będzie interesująca dla młodych ludzi, którzy swoją karierę wiążą z placówkami służby zdrowia. Dla tych, którzy poszukują innych, ciekawych zawodów, mamy również atrakcyjną ofertę, z którą można zapoznać się na stronie internetowej CKZiU.

 

Drukuj

,,Dzień świętego Walentego, to dzień dobry dla każdego. W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają".

w 5Dnia 14 lutego Samorząd Szkolny zorganizował Walentynki. Uczniowie, stosując się do walentynkowego wierszyka, wręczali Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły, a przede wszystkim koleżankom i kolegom czerwone serduszka. Każdej Walentynce i każdemu Walentemu życzyli dużo radości, czułości, a przede wszystkim morza miłości.

Drukuj

Kolędowanie

w 3411 stycznia 2017 roku w godzinach popołudniowych mury naszej szkoły rozbrzmiewały śpiewem kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek. Takie miłe spotkanie zorganizowały panie Iwona i Bożena- słuchaczki kursu kosmetycznego, na co dzień wokalistki zespołu ,,Śląsk". Wraz z kolegami z grupy ,,Silesia", dzieliły się z nami swoim talentem.

Koncert była zachwycający, soliści w pełni profesjonalni, a publiczność zebrana w szkole, prosi o więcej.

Dziękujemy, to była dla nas prawdziwa uczta!

Drukuj

Czas spokoju, czas radości, czas nadziei i miłości... Czas cudowny, inny niż pozostałe dni w roku-czas Bożego Narodzenia.

w 2W CKZIU klasa III LO przygotowała dla całej społeczności szkolnej miłą niespodziankę-wigilijne spotkanie przy choince. Program artystyczny uczniów klasy III wlał w nasze serca ciepło i przygotował nas na świętowanie Wigilii Bożego Narodzenia.

Wręczono również nagrody za udział w szkolnym konkursie na kartkę bożonarodzeniową i ozdobę świąteczn.

               Bardzo Wam dziękujemy!

Drukuj

„Posiadanie jakiegokolwiek dobra nie daje radości, jeżeli nie dzielimy go z drugim człowiekiem”. Seneka

nPomaganie innym jest dla uczniów naszej szkoły czymś oczywistym. Pomagamy ludziom i zwierzętom, wszystkim, którzy czekają na odruch serca. Tym razem połączyliśmy nasze siły z Zespołem Szkół Zawodowych , mieszczącą się na ulicy Klonowej. Zbieraliśmy nakrętki na pomoc dla Zosi. To już kolejny raz angażujemy się w akcję , której celem jest wsparcie Zosi i jej rodziny. Jesteśmy pozytywnie „wkręceni”. Mamy nadzieję, że dalej będziemy dzielić się dobrem z drugim człowiekiem

Wszystkim „wkręconym” dziękujemy, a tych, którzy jeszcze nie przyłączyli się do nas - zapraszamy

Drukuj

m 2Mikołaj w CKZiU

             Dnia 6 grudnia do CKZiU przybył św. Mikołaj. Towarzyszyła mu sympatyczna asystentka oraz niezwykle urokliwe „diablątko”, które próbowało ściągnąć na złą drogę uczniów naszej szkoły. Aura dobroci Mikołaja była jednak silniejsza i wszyscy za dobre zachowanie i piosenkę albo wierszyk otrzymali słodki upominek. A Mikołaj…?. Pojechał dalej szukać grzecznych dzieci. Zapowiedział powrót za rok.

         A więc, kochani uczniowie, uważajcie, musicie zapracować na kolejną wizytę tak miłego gościa.

                                                                                                                Ho ho ho

Drukuj

Znajdź się wśród Życzliwych!

d 7"....abyś budził nadzieję tam, gdzie dręczy rozpacz;

zapalił światło tam, gdzie panuje ciemność;

obdarzał radością tam, gdzie mieszka troska".

(św. Franciszek z Asyżu)

28 listopada 2016r. w Naszej Szkole obchodziliśmy "Światowy Dzień Życzliwości, Uśmiechu i Pluszowego Misia" oraz ogłosiliśmy wynik szkolnego konkursu wiedzy o Prawach Dziecka, organizowanego przez Samorząd Szkolny. Rano na przywitanie i pozytywne wzmocnienie każdy

Czytaj więcej: Znajdź się wśród Życzliwych!

Drukuj

„Niech się wreszcie każdy dowie
I rozpowie w świecie całym,p 3
Że dziecko to także człowiek,
Tyle, że jeszcze mały.
Dlatego ludzie uczeni,
Którym za to należą się brawa,
Chcąc wielu dzieci los odmienić,
Stworzyli dla Was mądre prawa.
Więc je na co dzień i od święta
Spróbujcie dobrze zapamiętać”


Stosując się do prośby autora wiersza, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego został zorganizowany konkurs, którego tematem były prawa dziecka. Wzięli w nim udział uczniowie klasy III LO oraz I roku technik farmaceutyczny. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej: Prawda Dziecka 2016

Drukuj

obr„ Czar poezji polega na tym, że jest ona

skrótem myślowym i metaforą 

i najczęściej marzeniem jeszcze… "

Z. Herbert

     W piątek , 18 listopada 2016 r., w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu , miała miejsce kolejna odsłona konkursu recytatorskiego POEZJI PATRIOTYCZNEJ. Tradycją naszej szkoły stało się listopadowe spotkanie otwierające miesiąc pamięci narodowej. Konkurs, jak co roku , wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów

Czytaj więcej: Konkursu recytatorski POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Drukuj

Ach, żeby tak mieć swojego Pana!
By oprzeć pysk na jego kolanach,
p1050525By leżeć przy nim do góry brzuchem,
I żeby drapał mnie za uchem.
I by dał pić, gdy jestem spragniony,
No i odpocząć, gdy jestem zmęczony.
I chociaż mam nos owczarka,
Z oczu mych szczera wierność wyziera.
Weź mnie do siebie mój Panie,
Będziesz miał u mnie wdzięczność bez granic.”

Wiersz ten w niezwykle wzruszający sposób pokazuje marzenia samotnego psa. Nie każdy może spełnić "prośby" bezdomnych psiaków i przygarnąć je pod swój dach. Można jednak pomóc inaczej, tak jak cała społeczność CKZiU w Lublińcu. Przez dwa dni zbieraliśmy pieniądze na schronisko dla piesków, prowadzone przez OTOZ Animals. W tym celu uczniowie i nauczyciele przynieśli upieczone w domu ciasta, które były sprzedawane na kiermaszu. Dochód wyniósł 130,62złotych. Pieniądze zostaną przekazane władzom schroniska. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i za wielkie serce.

Drukuj

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

gazetka okobchodzony jest od wielu lat. My przez cały ten czas włączamy się w akcję promującą niepalenie, nawołującą do zdrowego trybu życia. W ciągu tego czasu były happeningi, przemarsze przez miasto z plakatami, apele. W tym roku uczennice II klasy technik farmacji przygotowały okolicznościową gazetkę. Dziękujemy i zachęcamy: rzuć palenie.

Drukuj

XI Bieg Niepodległości - Lubliniec 2016

b 111 listopada 2016r. o godz. 10.40, Dyrekcja, nauczyciele i młodzież CKZiU spotkali się w Parku Miejskim w Lublińcu. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, wraz z innymi uczestnikami biegu, ubrani w białe i żółte koszulki, utworzyli symbol orła.

Czytaj więcej: XI Bieg Niepodległości - Lubliniec 2016

Drukuj

ZAPROSZENIE

Mamy zaszczyt zaprosić

na KonkursRecytatorski POEZJI PATRIOTYCZNEJ,

który odbędzie się w CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO

I USTAWICZNEGO w Lublińcu dnia 18 LISTOPADA 2016 r. o godz. 10.00.

Regulamin konkursu

 

Drukuj

11 Listopada – Dzień Niepodległości

p1050352Rankiem 11 listopada Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w obchodach 98 rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. na cmentarzu wojskowym. Następnie reprezentacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wojska Polskiego.

Drukuj

11 Listopada to Narodowe Święto Niepodległości

l 811 Listopada to Narodowe Święto Niepodległości. Obchodzimy je w całym kraju. Również w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu cała społeczność szkolna zebrała się w pięknie udekorowanej świetlicy na uroczystym apelu. Przygotowali go słuchacze I i II klasy Medyczno Społecznej Szkoły Policealnej – kierunku technik farmaceutyczny.

Czytaj więcej: 11 Listopada to Narodowe Święto Niepodległości

Drukuj

12„ Dzień zimny i ponury

liść suchy na ziemię pada,

refleksje budzą wspomnienia

pierwszego listopada”.

 

Dzień 1 listopada to święto pamięci, refleksji, zadumy. Jak co roku młodzież Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego odwiedziła cmentarz, znajdujący się na terenie Szpitala Neuropsychiatrycznego. Słuchacze  I  i II klasy Szkoły Policealnej kształcącej w zawodzie Technik farmaceuta oraz uczniowie klasy III LO  zapali znicze na grobie zamordowanych przez hitlerowców dzieci.

Czytaj więcej: Zaduszki 2016

Drukuj

Dzień  Edukacji Narodowej.

W przeddzień Święta  Edukacji Narodowej, przywołującego pamięć  ludzi, którzy mieli odwagę mądrości, z wdzięcznością i sympatią pamiętamy o nauczycielach i wszystkich pracownikach oświaty.

Czytaj więcej: Dzien Edukacji Narodowej

Drukuj

 Plany zajęc dydaktycznych dla uczestników wszystkich kwalifikacyjnych kursów  zawodowych są dostępne w zakładce Kursy kwalifikacyjne/plany zajęć kursów na stronie www.ckziulubliniec.pl


Drukuj

Dzień chłopaka w Medyku

c (3)W Samorządzie Szklonym rządy pełnią dziewczyny i od razu wzięły się do roboty, przygotowały dla chłopaków miłe niespodzianki własnoręcznie zdobione kubki z słodkościami .

Jeszcze raz życzymy naszym MIŁYM CHŁOPAKOM samych słonecznych dni.

Dziewczyny

Drukuj

Sprawozdanie z akcji "Sprzątanie Świata"

s 4W dniu 16 września br. roku młodzież naszego Centrum wraz ze swymi opiekunami wzięła udział w sprzątaniu okolicy szkoły oraz terenu szpitala neuropsychiatrycznego partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata będącej częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: "Podaj dalej...drugie życie odpadów", a jej celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji.

Czytaj więcej: Sprawozdanie z akcji "Sprzątanie Świata"

Prawa autorskie

Obecnie na stronie jest:

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka strony

Copyright 2011 2016-2017. Custom Footer text
Joomla templates 1.7 by Hostgator