. . . .
Drukuj

 

Cała społeczność CKZiU włączyła się w akcję "Daj coś KOLORowego".

kolor                W naszej szkole została przeprowadzona zbiórka chust, biżuterii, pasków do spodni oraz kosmetyków. Przedmioty te zostały przekazane dla pacjentek oddziału onkologicznego szpitala w Gliwicach.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę szczytną akcję.

Drukuj

 

Choć świat jest pełen różnic, jego natura jest jedna. Podążając za jej głosem, odkrywamy wartości, które pielęgnujemy, by przekazać je następnym pokoleniom. To coś więcej niż tradycja”.

7 czerwca 2018r. odbyło się spotkanie uczniów klasy II technik farmaceutyczny z seniorami w Klubie Seniora w Lublińcu; zorganizowane przez p. K. Raj. Celem było zapoznanie uczestników spotkania z roślinami leczniczymi, które mają zastosowanie w geriatrii. Uczniowie przedstawili następujące prezentacje:

Czytaj więcej: „Choć świat jest pełen różnic, jego natura jest jedna. Podążając za jej głosem, odkrywamy...

Drukuj

 

"Obrachunki z Makbetem" w CKZiU

img 0626Makbet - arcydzieło literatury angielskiej i światowej, wspaniałe studium władzy jako niszczącej namiętności, podstawa repertuaru teatrów i od lat jedna ze ścisłych pozycji w kanonie lektur szkolnych. Tragiczne dzieje tytułowego bohatera szekspirowskiego dramatu stały się tematem konkursu zorganizowanego przez bibliotekę naszego Centrum w piątek 15 czerwca br. Pytania quizowe dotyczyły zarówno przebiegu akcji i głównych wątków

Czytaj więcej: "Obrachunki z Makbetem" w CKZiU

Drukuj

podziekowanie

Drukuj

 

SUKCES MARTYNY W KONKURSIE CZYTELNICZO-PLASTYCZNYM „ Najpiękniejsze miejsce z książki ”

s 218 czerwca br. w Bibliotece Oświatowej Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów podczas uroczystego zakończenia sezonu kulturalnego, miało miejsce ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Laureatom Rejonowego Konkursu Czytelniczo- Plastycznego pt. „Najpiękniejsze miejsce z książki”.

Czytaj więcej: SUKCES MARTYNY W KONKURSIE CZYTELNICZO-PLASTYCZNYM „ Najpiękniejsze miejsce z książki ”

Drukuj

podziękowanie

Drukuj

 

Konferencja naukowo-kosmetyczna –„ Letnie oblicza kobiecego piękna”

k 6Kobiece piękno, było i jest inspiracją, wybitnych artystów, twórców i myślicieli. Współczesna kobieta, doskonale wie o tym, że na całokształt jej atrakcyjności, mają wpływ nie tylko walory zewnętrzne, związane z cechami urody, stylu ubieranie się czy kondycji fizycznej. Prawdziwe piękno kobiety tworzy harmonia zadbanego ciała, w połączeniu z wiedzą, poczuciem wartości, niezależności, sukcesu i spełnienia. O cechach prawdziwej siły kobiecości, mogły porozmawiać uczestniczki pierwszej i na pewno nie ostatniej Konferencji „ Letnie oblicza kobiecego piękna”,

Czytaj więcej: Konferencja naukowo-kosmetyczna –„ Letnie oblicza kobiecego piękna”

Drukuj

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zaprasza wszystkich chętnych na kurs rolnika w kwalifikacji R.16 dzięki któremu można zdobyć wiedzę i nowe umiejętności potwierdzone dyplomem technika oraz zaświadczeniem ukończenia kursu.

Kurs jest uzupełnieniem kwalifikacji R.03 , trwa 3 miesiące i jest całkowicie BEZPŁATNY.

Już dziś zapisz się do CKZIU Lubliniec.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Drukuj

TRAFECO-1

Drukuj

 

Już za parę dni, za dni parę.....”

dd 5Do końca roku szkolnego pozostało jeszcze tylko 10dni...Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi, w piętek mogli poczuć się troszeczkę jak na wakacjach, spędzonych z koleżankami i kolegami z klasy oraz nauczycielami. Nie było mowy, o zaniedbaniu obowiązków szkolnych, część lekcji odbyła się w szkole, potem rowerowa wycieczka do Stanicy harcerskiej w Kokotku, a tam ognisko, zabawy i poznawanie fauny i flory okolicznych lasów... To tak w zapowiedzi już na przyszły rok, od klasy II biologia w rozszerzeniu i nie tylko.... A jak było zobaczcie sami.......

Drukuj

konferencja

Drukuj

„Nigdy nie jest zbyt wcześnie na naukę umiejętność ratowania życia”

dd 9   Chociaż miniony weekend, był dla większości czasem wypoczynku i relaksu, Uczennice III Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi , postanowiły spędzić ten czas zupełnie inaczej. W niedzielę 3 czerwca br. podczas imprez z okazji Dnia Dziecka pod nazwą „ II Olimpiada z Asterixem i Obelixem”, zorganizowanych w Galerii Lublinieckiej 11 – stka Wiktoria, Paulina i Natalia, pod opieką Pani dyrektor Katarzyna Dworok , uczyły sposobów udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, jednocześnie udzielając takiej pomocy, jeżeli zaistniała taka potrzeba.

Czytaj więcej: dzień dziecka w 11

Drukuj

 

DZIEŃ PEŁEN MIŁOŚCI

dm 3Gdy kto chce zamknąć w jednym tylko słowie

ogrom uczuć jasnych do granic ostatka,

niech przyklęknąwszy to imię wypowie

jedno, jedyne, przenajsłodsze...MATKI

K.Dobrzyński- „Matka”

Święto Mamy to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Możemy wtedy wyrazić wdzięczność naszym kochanym mamom za miłość, uśmiech, dobre słowo, wsparcie, przestrzeganie przed złem, wskazywanie drogi… .

Taką wspaniałą okazją do podziękowania naszym kochanym Mamom była uroczystość  zorganizowane w naszej szkole właśnie dla Nich przez uczniów klasy I LO.

Czytaj więcej: DZIEŃ PEŁEN MIŁOŚCI

Drukuj

 

Twoje tak ma znaczenie
tt 2  To już po raz trzeci włączamy się w kampanię „ Twoje tak ma znaczenie”. Od wczesnych godzin rannych dnia 26 maja nasi uczniowie z pierwszej klasy LO  oraz pierwszej klasy technik masażysta wraz z nauczycielami byli zaangażowani w akcję na rzecz propagowania transplantacji oraz krwiodawstwa.

Czytaj więcej: Twoje tak ma znaczenie

Drukuj

dofinansowanie

Drukuj

Uczestników KKZ ROLNIK

uprzejmie zawiadamia się, że wydanie zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu odbędzie się 25.05.2018r. o godz. 11.00 w CKZiU w Lublińcu.
(Zmiana terminu za którą przepraszamy została spowodowana wydaniem rozporządzenia, wprowadzającym zmianę druku).
Drukuj

Drodzy uczniowie !

 W naszej szkole rusza akcja POMAGANIE PRZEZ UBRANIE.
W związku z tym odbędzie się zbiórka odzieży, która nie jest już przez nas używana. Zebrane ubrania będą wysyłane do mniej zamożnych krajów i tam sprzedawane. Zgromadzone w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla Hospicjum Perinatalnego w Opolu.
 Przyniesiona odzież powinna być czysta i nadająca się do użytku.Prosimy o pomoc i włączenie się do akcji.
 Nie bójmy się pomagać.

Drukuj

 

27 kwietnia br. słuchacze klasy 3 z I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych im.prof.Z.Religi odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

p 6Tę piękną, pełną wzruszeń uroczystość, poprzedził wspaniały występ nauczycieli z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Lublińcu dedykowany Absolwentom.

Dyrektor szkoły, Katarzyna Dworok, gratulując uczniom, podkreśliła, iż na zdobytej wiedzy i umiejętnościach będą oni budować przyszłość i realizować zawodowe marzenia. 

Czytaj więcej: 27 kwietnia br. słuchacze klasy 3 z I Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych im.prof.Z.Religi...

Drukuj

 

227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

m 1Przedstawiciele naszej szkoły, w słoneczny poranek 03.05.2018 zgromadzili się na cmentarzu wojskowym, aby wraz z mieszkańcami Lublińca uczcić obchody Święta Narodowego 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku i prezentacją Kompanii Honorowej oraz odegraniem Hymnu Państwowego przez Miejską Młodzieżową Orkiestrę Dętą.

Czytaj więcej: 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Drukuj

 

XIV EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ECHA DZIECIŃSTWA” W CKZiU W LUBLIŃCU

ed 10" Ludzie piszący dla dzieci wznoszą lekki, malowniczy most,
po którym mali czytelnicy chętnie i niepostrzeżenie przechodzą od swoich ukochanych książek do wielkiej poezji, do literatury klasycznej, a potem - do dzieł pisarzy współczesnych"

/Jan Brzechwa/

Te piękne słowa J.Brzechwy pokazują, jak ważna w naszym życiu jest poezja, ile dobra wnosi w świat dziecka, a później dorosłego już człowieka. Dlatego od lat propagujemy ten rodzaj literatury poprzez organizowanie konkursów recytatorskich.

Czytaj więcej: XIV EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO „ECHA DZIECIŃSTWA”

Drukuj

Ekologicznie w CKZiU

dz 1Uczniowie naszego liceum, zainspirowani obchodzonym 22 kwietnia Międzynarodowym Dniem Ziemi, przygotowali i zaprezentowali okolicznościowy program o tematyce ekologicznej. Jego pierwsza część miała formę udramatyzowanej inscenizacji procesu sądowego, wzorowanej na popularnym telewizyjnym programie

Czytaj więcej: Ekologicznie w CKZiU

Drukuj

37 Kongres i Targii LNE.

lne 11Dzięki uprzejmości pani Agnieszki Jonik i pani dyrektor CKZiU Katarzyny Dworok 22 kwietnia 2018r. mogliśmy uczestniczyć w 37 Międzynarodowym Kongresie i Tragach Kosmetologicznych LNE.

Bogaty program pozwolił mam na poznanie nowości z branży beauty, jak również przybliżył nam   ekspercką wiedzę na różne tematy.

Czytaj więcej: 37 Kongres i Targii LNE.

Drukuj

 

Wspaniały czas w Krakowie…

k 112 kwietnia odbyła się wycieczka do Krakowa zorganizowana przez p. Annę Klimowicz i p. Katarzynę Raj. Uczestniczyli w niej uczniowie z II klasy technika farmaceutycznego oraz z klasy III liceum dla dorosłych. Pogoda była przepiękna, wszystko odbyło się zgodnie z planem.

Czytaj więcej: Wspaniały czas w Krakowie…

Drukuj

 

2018 03 plakat ii forum doradztwa-1-1CKZiU wspólnie z PUP w Lublińcu w ramach II Forum Doradztwa w Lublińcu oferuje  indywidualne spotkania z doradcami 

podczas których będzie można :  poznać swoją osobowość  zawodową, ofertę kierunków kształcenia  w szkołach.  rynek pracy, możliwości zdobywania nowych umiejętności spójnych z regionalnym rynkiem pracy.
Zapraszamy w sobotę 14 kwietnia w godzinach od 9 do 12 sala nr 12, w budynku szkoły przy ul. Grunwaldzkiej 48.

Drukuj

Oto nasze zwyciężczynie Wielkanocnego Dyktanda z języka niemieckiego

d (3)W piątek 06 kwietnia, uczennice klasy 1 III LO i zwyciężczynie dyktanda otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Na pamiątkowym zdjęciu w środku stoi zdobywczyni I-go miejsca Agata Stachura, po lewej stronie laureatka II-go miejsca Patrycja Gajdzik i po prawej stronie zdobywczyni III-go miejsca Natalia Bromer.

Czytaj więcej: Oto nasze zwyciężczynie Wielkanocnego Dyktanda z języka niemieckiego

Drukuj

Kiermasz Wielkanocny już za nami

k (1)W ostatnim przedświątecznym tygodniu, odbył się w naszej szkole kiermasz Wielkanocny, na którym można było zakupić ozdoby oraz kartki świąteczne, wykonane przez uczniów III LO i słuchaczy CKZiU. Dzięki ofiarności Dobrych Serc udało nam się zebrać197,29zł, całość zostanie uroczyście przekazana przedstawicielom przytuliska dla zwierząt OTOZ „Animals” inspektorat w Lublińcu, które wspieramy od 2012 roku.

Czytaj więcej: Kiermasz Wielkanocny już za nami

Drukuj

 

JESSICA KORZONEK ZDOBYWCZYNIĄ I MIEJSCA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM NA PROJEKT KARTY WIELKANOCNEJ

k 227 marca br. w galerii Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów podczas uroczystego otwarcia wystawy miało miejsce ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na projekt karty prezentującej polskie zwyczaje i tradycje ludowe oraz symbole związane z okresem Świąt Wielkanocnych.

Czytaj więcej: Konkurs na Kartkę Wielkanocną

Drukuj

 

Zmian planu zajęć na kursie

Technik usług kosmetycznych w kwalifikacji A. 62

- szczegóły w zakładce PLANY ZAJĘĆ KURSÓW

 

Drukuj

 

Słowo o Szkolnych Rekolekcjach Wielkopostnych 2018

r 1Minione rekolekcje szkolne emanowały ciekawymi treściami przygotowującymi uczniów naszej szkoły i ZS im. Adama Mickiewicza do Świąt Zmartwychwstania. Rekolekcjonistą był ojciec Janusz ze Zgromadzenia Ojców Oblatów, wspomagany przez ojca Adama.

Pierwszego dnia o. Janusz w ramach pierwszej nauki, przybliżył znaczenie osoby Ducha Świętego w życiu chrześcijanina i podjął charakterystykę poszczególnych darów Ducha Świętego. Pierwsza nauka zakończona została symboliką „światła”, które nawiązuje do trzeciej osoby Bożej Ducha Świętego. Każdy z uczestniczących w rekolekcjach podszedł do ołtarza by zapalić symboliczną świecę.

Czytaj więcej: Rekolekcje 2018

Drukuj

 

Zajęcia w ramach kursów teoretycznego dokształcania młodocianych pracowników:

cukiernik st.2, elektryk st.1 , stolarz st. 1

rozpoczynają się 4 kwietnia ( środa) od godz. 8.00.

 

Drukuj

 

Znamy zwycięzców Wielkanocnego Dyktanda z języka niemieckiego!!!

d 1W dniu 23 marca odbyło się szkolne dyktando, w którym udział wzięła klasa 1LO.

Miło mi zakomunikować, że I miejsce zajęła Agata Stachura,

II miejsce Patrycja Gajdzik oraz miejsce III exequo Natalia Bromer i Nikola Korzonek.

Zwyciężczyniom gratuluję i wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za udziałJ

mgr Kinga Kuś

Drukuj

 

Plan lekcji w czasie rekolekcji

do pobrania ico pdf

Drukuj

 

Do wszystkich zainteresowanych pomocą podopiecznym lublinieckiego przytuliska dla zwierząt

W dniu 23 marca (piątek) oraz 24 marca (sobota) zostanie zorganizowany w naszej szkole

Kiermasz Wielkanocny

Celem przedsięwzięcia będzie pozyskanie środków na pomoc dla porzuconych psów przebywających w lublinieckim przytulisku (zakup jedzenia, środków czystości, misek, smyczy, obroży, nowych bud, koców, itp.).

Czytaj więcej: Kiermasz wielkanocny 2018

Drukuj

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu odbyła sie juz XII edycja powiatowego konkursu „Sudoku w Lublińcu”

 

s 4Konkurs Sudoku ma na celu rozpowszechnianie zagadek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia i dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Satysfakcja z  samodzielnego rozwiązania zagadek logicznych ma zachęcać młodzież do poszukiwania innych zadań logicznych i matematycznych, co pozwoli uwierzyć im we własne możliwości.

Czytaj więcej: 12 edykcja SUDOKU w Lublińcu

Drukuj

 

Alchemik – Ogólnopolski Konkurs Chemiczny

W środę 07 marca 2018r. uczennica klasy pierwszej III Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi – Jessica Korzonek wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”

Czekamy z niecierpliwością na wyniki.

Trzymamy kciuki.

Opiekun – Beata Stężała

Drukuj

 

UWAGA ! PRZEKAZANIE WYNIKÓW EGZAMINU w sesji STYCZEŃ - LUTY 2018r.

Wyniki egzaminu oraz świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie będą do odbioru w szkole dnia 23 marca 2018r. (piątek) od godz. 14.00.
 
Drukuj

Dzień Matematyki 2018

113 marca obchodziliśmy DZIEŃ MATEMATYKI. Klasa 1 LO dla młodzieży wzięła udział w Turnieju Matematycznym, do którego zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve oraz e- Math.

Czytaj więcej: Dzien Matematyki 2018

Drukuj

 

Sekretariat informuje

Są już do odbioru paski dla zdających (login i hasło)

do 28 lutego jest możliwość na poprawienie ewentualnych błedów w Hermesie

 

Drukuj

 

KKZ kosmetyczka, kwalifikacja A.62

W piątek 23 lutego o godz. 15.30 rozpoczynają się pierwsze zajęcia,

szczegółowy plan znajduje się w zakładce.

 

Drukuj

 

Zdający egzamin zawodowy w sesji styczeń - luty 2018

Kier. szkol. praktycznego uprzejmie informuje, że wszyscy zdający egzamin zawodowy w sesji styczeń - luty 2018, mają do odebrania w sekretariacie CKZiU login i hasło do internetowego serwisu z wynikami egzaminu zawodowego. Wyniki zostaną udostępnione na stronie www.oke.jaworzno.pl w zakładce serwisy, w dniu ogłoszenia wyników.

Drukuj

 

CKZiU w nowej odsłonie

s (1) s (2)  s (3)

Bieżący rok kalendarzowy przyniósł kolejne korzystne zmiany w wystroju naszej szkoły. Radykalnej metamorfozie została poddana świetlica, miejsce szkolnych imprez i spotkań uczniów w czasie przerw międzylekcyjnych. Jej ściany zyskały stonowany, elegancki kolor, dobrze harmonizujący z barwą scenicznego podestu i kotary. Dopełnieniem nowego wystroju jest seria plakatów z ciekawymi grafikami, które zastąpiły nieco już opatrzoną galerię zdjęć. W najbliższych dniach, w oknach odświeżonej świetlicy zostaną też zainstalowane praktyczne rolety, co niewątpliwie podniesie komfort i estetykę całego pomieszczenia.

Czytaj więcej: CKZiU w nowej odsłonie

Drukuj

Dzień dobry, dziś święty Walenty

w (8)„Co to jest miłość-nie wiem. Ale to miłe…”

„Miłość jest czekaniem na niebieski mrok, na zieloność traw, na pieszczotę rzęs…”

(A) „Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę. Nie tracę zmysłów, kiedy cię zobaczę.”

(Ale)” Mów do mnie jeszcze… Za taką rozmową tęskniłem lata… Każde twoje słowo słodkie w mym sercu wywołuje dreszcze…”

(Chociaż lepiej)” Nie czekaj w bramie, nie pilnuj w oknie, nie dręcz listami i telefonem…”

(Bo) „widać można żyć bez powietrza…”

 

Taka jest miłość: namiętna, czuła, nieszczęśliwa, płomienna, gorzka…

Czytaj więcej: Dzień dobry, dziś święty Walenty

Drukuj

I konkurs wiedzy o sejmie RP

We wtorek, 16 stycznia 2018 roku, w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu, odbył się I konkurs wiedzy o sejmie RP. W konkursie tym szkołę naszą reprezentowała grupa uczniów z klasy I LO. Test z wiedzy poprzedziły prelekcje na temat historii polskiego parlamentaryzmu, wirtualna wycieczka po polskim parlamencie oraz prezentacja procesu legislacyjnego w Polsce, a także spotkanie z posłem na sejm RP z naszego regionu – Andrzejem Gawronem.

Czytaj więcej: I konkurs wiedzy o sejmie RP.

Drukuj

 

Bezpieczne ferie 2018

Komunikat Policji - artykuł

O czy warto pamiętac - poradnik MEN - artykuł

Bezpieczni na stoku - artykuł

Drukuj

 

UWAGA PILNE !

 
Dnia 26.01.2018r. o godz. 15.00 odbędą się zajęcia z kursu prawa jazdy oraz badania lekarskie ( obecność obowiązkowa).
Zajęcia z przedmiotu - produkcja roślinna z dn. 26.01.2018r. zostały przełożone na 02.02.2018r.(piątek) godz. 15.30 .
Drukuj

 

UWAGA PILNE !

 
Uczestnicy KKZ - Rolnik, którzy chcą przystąpić do egzaminu zawodowego w kwalifikacji RL.03 -  prowadzenie produkcji rolniczej, proszeni są o złożenie deklaracji w sekretariacie szkoły do 19.01.2018r. ( druk do pobrania w sekretariacie szkoły).
 
Drukuj
 

UWAGA PILNE !

 
Osoby uczestniczące w KKZ - Rolnik, które muszą odbyć kurs kat. B + E (jazda ciągnikiem), proszone są o udział w spotkaniu z organizatorem, jak i lekarzem, dnia 19.01.2018r. o godz. 15.00 w CKZiU w Lublińcu.
Udział w spotkaniu obowiązkowy !
 
Drukuj

 

W krakowskim teatrze

k 1Dnia 12 stycznia klasa I LO wybrała się na wycieczkę do Krakowa. Celem był teatr, a po drodze trochę historii i obcowania z malarstwem. Mimo nie najlepszej pogody, zobaczyliśmy Kazimierz- żydowską dzielnicę Krakowa - piękną i klimatyczną, kościół na Skałce, który zapisuje historię Polski od czasów Kazimierza Wielkiego do współczesności, a następnie w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach uczestniczyliśmy w lekcji „Malarscy kronikarze historii Polski”.

Czytaj więcej: W Krakowskim teatrze

Drukuj

 

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

W środę 10 stycznia odbył się w CKZiU pierwszy etap XXXIII edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. We wspomnianej, eliminacyjnej turze konkursu, wystartowała w bieżącym roku szkolnym grupa naszych licealistów zainteresowanych naukami przyrodniczymi, a w szczególności szeroko pojętą ekologią i ochroną środowiska. Przystąpienie do turnieju wymagało zdobycia   wiadomości o otoczeniu przyrodniczym w zakresie znacznie wykraczającym poza ramy podstaw programowych realizowanych w czasie lekcji.

Czytaj więcej: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Drukuj

 

Ogłoszenia!!!

 plakaty szkolenia3 2018  plakaty szkolenia3 2018 1  plakaty szkolenia3 2018 3

Drukuj

 

Uwaga pilne !

 Osoby, które  30.11.2017r. ukończyły KKZ - ROLNIK, proszone są o odbiór zaświadczeń w sekretariacie CKZiU.
 
Szanowni Państwo, związku z egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie, sesja styczeń - luty 2018, bardzo proszę o przybycie 30 min. przed czasem rozpoczęcia egzaminu. Na egzamin proszę zabrać długopis z czarnym tuszem i kalkulator prosty oraz dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Słuchacze przystępujący do egzaminu praktycznego z poszczególnych kwalifikacji powinni posiadać dodatkowo mundurek lub fartuch.
Przypominam, że w sekretariacie szkoły są do odbioru karteczki z indywidualnymi terminami egzaminu, zgodnie z ogólnymi wytycznymi.
Drukuj

 

Uwaga ! I r. BHP i I r. Opiekun medyczny

 
Zajęcia z dnia 26 i 27.01.2018r. zostają przeniesione
i odbędą się 4 i 5.01.2018r. (tj. czwartek i piątek) o godz. 15.30.
Drukuj

 

bn2017

Drukuj

 

Przyłącz się razem z nami do akcji

PLAKAT (1)

Drukuj

 

 ,, Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia. ,,

bhp       To motto , które przyświeca naszej szkole w procesie projakościowych zmian edukacji.                                     Szkoła dbając o właściwe przygotowanie słuchaczy do zawodu, zapewnia nie tylko przygotowanie merytoryczne, ale dba o doświadczenie praktyczne, zapoznając słuchaczy z naturalnym środowiskiem zawodowym. Przykładem powyższych działań, była wycieczka zawodoznawcza do Zakładu ,,Lentex,, w Lublińcu, słuchaczy I roku kierunku technik BHP.
 
Drukuj

 

wk 5Przyszedłem na świat jako światło,

aby każdy, kto we Mnie wierzy,

nie pozostawał w ciemności.

- Jn 12, 46

MAGICZNY WIECZÓR KOLĘD

Za oknami ciemno, jesienno-zimowy wieczór. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Nie mogą się one obyć bez wspólnych spotkań przy stole. Zainspirowani tym pięknym zwyczajem, jak co roku, zebraliśmy się na szkolne kolędowanie.

Czytaj więcej: Wieczór kolęd 2017

Drukuj

 

Do wszystkich zainteresowanych pomocą podopiecznym lublinieckiego schroniska

W dniach 12 grudnia oraz 16 grudnia (wtorek i sobota )

zostanie zorganizowanyw naszej szkole

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Czytaj więcej: Do wszystkich zainteresowanych pomocą podopiecznym lublinieckiego schroniska

Drukuj

 

Makijaż w stylu Coco – Chanel

m 7Coco – Chanel zwykła mawiać, że : ,, Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok’’…

Styl na miarę francuskiej ikony mody, która zrewolucjonizowała damską modę, tworząc tzw. Haute coutur, zaprezentowały w zaprojektowanych i wykonanych przez siebie makijażach, uczennice klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego, o profilu medyczno – kosmetycznym.

Czytaj więcej: Makijaż w stylu Coco – Chanel

Drukuj

 

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych zakończony!

e 1Ponad 200 uczniów szkół Powiatu Lublinieckiego uczestniczyło od 27 do 30 listopada w - zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu - projekcie “Poznaj siebie - zostań zawodowcem” w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.

Czytaj więcej: Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych zakończony!

Drukuj

zaproszenie

Drukuj

 

Uwaga dla kierunku OPIEKUM MEDYCZNY

Zmiana planu w dniu 2.12.2017r.

Zajęcia rozpoczynają się o 11:40

i są to "Pracownia zabiegów higienicznych" - 4 godziny.

-------------------------------------------

Drukuj

 

Olimpiada o Ubezpieczeniach społecznych

W dniu 27 listopada 2017r o godzinie 10.00, odbyła się Olimpiada o Ubezpieczeniach społecznych, realizowana pod hasłem „ Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Do Olimpiady przystąpiło 16 uczniów, najwiekszą liczbę punktów uzyskali:

  1. Paulina Głąb 17/20
  2. Wanessa Dobrzańska 14/20
  3. Sabina Owczarek 12/20

Czytaj więcej: Olimpiada o Ubezpieczeniach społecznych

Drukuj

 

Wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. K. Mańki w Lublińcu

r 421 listopada 2017r. została przeprowadzona przez p. K. Raj wraz z uczniami II klasy Technik farmaceutyczny lekcja otwarta na temat „Substancje użyteczne w walce z chorobami” w szkole ponadgimnazjalnej SOSW im. K. Mańki w Lublińcu w klasie I Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 1 i w klasie I Technik Informatyk (Technikum Specjalne Nr4 dla Nesłyszących i Słabosłyszących). Uczniowie SOSW zapoznali się z popularnymi substancjami leczniczymi i lekami sprzedawanymi w aptece oraz ich właściwościami i działaniami na organizm człowieka min. z węglem leczniczym,. kwasem acetylosalicylowym, wodorotlenkiem magnezu i glinu,

Czytaj więcej: Wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. K. Mańki w Lublińcu

Drukuj

 

Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu oraz Dzień Pluszowego Misia w CKZiU

d 1Najlepszym lekarstwem,
którego nie sposób przedawkować jest...
życzliwość dla drugiego człowieka.

W tym roku po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu.  Święto to powstało z inicjatywy Harvey΄a Balla, który w 1963 roku stworzył „smiley'a” – słynny znaczek uśmiechniętej buźki

Czytaj więcej: Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu oraz Dzień Pluszowego Misia w CKZiU

Drukuj

 

„ Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy”.

Colette

ks 39W dniach 21-24.11.2017 uczennice III klasy cukierniczek, przebywające w CKZiU na kursie teoretycznego dokształcania młodocianych pracowników, zorganizowały piękną akcję na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Bezdomnym Kotom „Felis”, działającym w Lublińcu.

Czytaj więcej: kiermasz słodkości

Drukuj

 

TEATR U NAS- MY W TEATRZE CZYLI NOWOCZESNOŚĆ I TRADYCJA

t 1Takimi słowami można określić wydarzenie, które miało miejsce w CKZiU. Uczniowie i nauczyciele oglądali spektakl teatralny, nie wychodząc ze szkoły, a jednocześnie będąc w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie dzięki łączom internetowym.

Czytaj więcej: TEATR U NAS- MY W TEATRZE CZYLI NOWOCZESNOŚĆ I TRADYCJA

Drukuj

 

PIĘKNA LEKCJA PATRIOTYZMU W CKZiU

p 3Na wzruszającą lekcję patriotyzmu całą społeczność szkolną zaprosiłi uczniowie klasy I LO.. Podzielili się z nami swoimi odczuciami, myślami, skojarzeniami związanymi ze znaczeniem słów: Ojczyzna, patriotyzm, niepodległość. Pokazali, że nie wstydzą się polskości, a wręcz przeciwnie- czują się dumni, że są Polakami.

Czytaj więcej: PIĘKNA LEKCJA PATRIOTYZMU W CKZiU

Drukuj

„Polska – to taka kraina,

kp 8Która się w sercu zaczyna”

Ryszard Przymus „Polska”

Listopad to dobry czas, by zastanowić się nad sensem słowa „patriotyzm”, by poszukać Polski w sercach młodych ludzi, budować poczucie silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją oraz poczuć dumę z tego, że jest się Polakiem. Okazją do takich poszukiwań i refleksji był, stojący na bardzo wysokim poziomie, konkurs poezji patriotycznej.

Czytaj więcej: Konkurs Poezji Patriotycznej- rozstrzygnięty

Drukuj

 

11 Listopada – Dzień Niepodległości

c 1Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Rankiem 11 listopada Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, wzięli udział w obchodach 99 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. na cmentarzu wojskowym. Następnie reprezentacja naszej szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wojska Polskiego.

Drukuj

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych “Odkryj swój talent”

27 listopada - 1 grudnia 2017

tuzSerdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych. Organizacja Tygodnia..., ma na celu stworzenie swoistej platformy, służącej do wymiany informacji pomiędzy różnymi podmiotami edukacyjnymi oraz gospodarczymi.

szczegóły

 

Drukuj

 

NASTROJOWO I LIRYCZNIE...

z 9"Kwitną zniczami ciemne chodniki,

jesienne kwiaty, błędne ogniki.

Palą się znicze.

Dziesiątki, setki, tysiące zniczy...

Nikt ich nie zliczy."

Półmrok,palące się znicze, na widowni rodzice, uczniowie i nauczyciele. Pełne ważnych słów piosenki, zmieniające się obrazy tych, którzy odeszli, wiersze o przemijaniu i życiu. Nastrój zadumy, refleksji, ale i radości, że mamy czas na dopełnienie naszego życia wartościami dla nas cennymi. Taka atmosfera panowała podczas "Poetyckich zaduszek". Pięknie zaprezentowały się uczennice I klasy LO im.prof. Z .Religi: Jessica, Laura, Maja, Natalia, Paulina, Patrycja, Wanessa

i Wiktoria.

Bardzo im dziękujemy za emocje, wrażenia, za chwile wspomnień i przywracania pamięci o tych, którzy są " w innym, lepszym świecie".....

Drukuj

 

kkz rolnik

Drukuj

 

i. 7„Ucz się tak, jakbyś niczego jeszcze nie osiągnął

i lękaj się, byś nie stracił tego, co już osiągnąłeś.”

Konfucjusz

Ta głęboka myśl Konfucjusza stanowiła motto uroczystości, która miała miejsce 4 listopada , Słuchacze klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi oraz Szkoły Policealnej nr 1 dla Dorosłych im. prof. Zbigniewa Religi kierunków: technik bezpieczeństwa i higieny pracy, technik masażysta oraz opiekun medyczny otrzymali indeksy,

Te „dorosłe” odpowiedniki dzienniczka ucznia wręczyła pani dyrektor Katarzyna Dworok wraz z opiekunami poszczególnych klas.

Wszystkim słuchaczom serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów.

 

 

Drukuj

 

„Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś,

indekszatraci sens, jeśli nie potrafisz

znaleźć zastosowania dla tej wiedzy.”

Paulo Coelho

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy słuchaczy klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi oraz Szkoły Policealnej nr 1 dla Dorosłych im. prof. Zbigniewa Religi kierunków: technik bezpieczeństwa i higieny pracy, technik masażysta, opiekun medyczny wraz z rodzinami, na uroczyste wręczenie indeksów w dniu 04.11.2017 o godzinie 1125 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w sali nr 17.

Dyrekcja szkoły wraz z opiekunami.

Drukuj

JESTEŚMY W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE  „UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ”


    Akcja „Upoluj swoją książkę” jest organizowana przez  Instytut Książki i  Krakowskie
Biuro Festiwalowe, uzyskała rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej.
  Projekt wykorzystuje nowe technologie w promocji czytelnictwa i  ma na celu popularyzację
różnych form książki elektronicznej.  

Czytaj więcej: „UPOLUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ”

Drukuj

 

ZAPRASZAMY NA POETYCKIE ZADUSZKI

Uczniowie klasy I LO wraz z organizatorkami zapraszają na POETYCKIE ZADUSZKI,
które odbędą się dnia 7 listopada o godzinie 16.00 w świetlicy szkolnej.
  Jest czas na radość, zabawę , ale i czas na chwile zadumy, refleksji  nad życiem i przemijaniem. Słowno – muzyczny program jest pełen takich nastrojów. Zapraszamy wszystkich uczniów , nauczycieli , pracowników szkoły . Zabierzcie ze sobą swoich bliskich-wspólnie powspominajmy tych, którzy odeszli.

Drukuj

Gimnazjalisto i siódmoklasisto!

Jesteś kreatywny i lubisz przelewać swoje myśli na papier? Koniecznie weź udział w naszym konkursie.

Napisz własną baśń o zawodach i przyślij ją do nas.

Dla zwycięzców gwarantowana publikacja!!!

Serdecznie zapraszamy!     regulamin

 

Drukuj

PAMIĘTAMY


c 5W wieczór smutny, zaduszkowy,
lampeczki się jarzą,
tulą się błyskami ognia
popod  mroku strażą.
Szept modlitwy, czarny welon
i łkanie stłumione,
w mroku płaczą cichą skargą serca rozżalone.
Za cmentarnym murem zgasły
wieczorowe zorze.
Duszom zmarłych niechaj świeci
światłość wieczna, Boże
(B.S. Kossuthówna W Dniu Zadusznym)

Czytaj więcej: Pamiętamy

Drukuj

 

„ Dopóki ktoś nie pokocha zwierzęcia,
k 1część jego duszy pozostanie w uśpieniu”
A. France

Ratując jednego psa,nie zmienimy świata...ale świat zmieni się dla tego jednego psa.
Młodzież i nauczyciele naszej szkoły wzięli sobie do serca te słowa i zorganizowali w piątek, 27 października, kiermasz słodkości, z którego pieniądze zostaną przeznaczone na karmę dla piesków z lublinieckiego schroniska. Wcześniejsze wyjście do OTOZ Animals tak poruszyło serca naszych uczniów, że chętnie piekli ciasta, przynosili je do szkoły i kupowali. Wszyscy pracownicy szkoły również zaangażowali się w akcję zbiórki funduszy na potrzeby zwierząt. Nikt nie zwracał w tym dniu uwagi na kalorie. No bo czego nie robi się dla widoku „uśmiechu” psa, który znajduje się w jego ogonie?

Drukuj

Uczestnicy KKZ - Rolnik, proszeni są o udział w spotkaniu

dn. 07.11.2017r. w CKZiU w Lublińcu.
Celem spotkania jest uzyskanie wskazówek praktycznych, dot. pracy na platformie.
Spotkanie odbędzie się w 2 turach, tj. pierwsza o godz. 16.00 i druga o 16.45.
Uczestnicy proszeni są o wcześniejsze wskazanie wybranej tury u kierownika szkolenia praktycznego.

--------------------------------------

Drukuj


Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie m (1)i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.

(A. Einstein)m (2)

Z dumą pragniemy poinformować, że Pani mgr Beata Stężała, została uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Dziękując za zaangażowanie i pasję, którymi obdarza swoich uczniów, życzymy nieustającej radości w dzieleniu się wiedzą z innymi.

Drukuj

KONKURS BIBLIOTECZNY „PRZYŁAPANI NA CZYTANIU” ROZSTRZYGNIĘTY

cz 4„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
 jaką sobie ludzkość wymyśliła”.     
Wisława Szymborska

Dzięki książkom uczymy się, mądrzejemy, podróżujemy, marzymy, wyobrażamy sobie,
przeżywamy. Dlatego warto je czytać, warto je wziąć do ręki, tak jak zrobiły to uczestniczki
szkolnego konkursu fotograficznego”Przyłapani na czytaniu”.

Czytaj więcej: KONKURS BIBLIOTECZNY „PRZYŁAPANI NA CZYTANIU” ROZSTRZYGNIĘTY

Drukuj

Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej

d 612 października 2017r. w Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela w charakterze quizu. Uczniowie podziękowali nauczycielom za ich pracę i życzyli szczęścia na następne lata. Zaśpiewali również następujące słowa piosenki:

„...Za egzaminy i za sprawdziany

Czytaj więcej: Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej

Drukuj

Z wizytą u piesków.

1 4„ Kup sobie psa.

To jedyny sposób, abyś mógł nabyć miłość za pieniądze.”

Św. Augustyn

Dnia 6 października klasa I LO była z wizytą w lublinieckim przytulisku dla piesków. Nasza szkoła od lat wspiera podopiecznych schroniska, zbierając karmę oraz organizując kiermasze wielkanocne i bożonarodzeniowe, z których dochód przeznaczany jest na potrzeby zwierząt.

Tym razem uczniowie poznali losy czterech piesków, przebywających obecnie w schronisku. Dowiedzieli się, jak wygląda ich dzień, poznali ich nawyki. Mogli także nakarmić, przytulać i głaskać pieski, tak bardzo spragnione ludzkiego ciepła.

Ciekawe anegdoty z ich życia przedstawił pan Tomasz Wójcik- pracownik OTOZ Animals, prawdziwy miłośnik zwierząt i znawca ich natury. Pan Tomasz zachęcał młodzież do okazywania serca wszystkim zwierzętom i do adopcji piesków. Młodzież była wzruszona opowieściami pana Wójcika i z pewnością wróci do schroniska, aby zająć się psiakami.

Należy pamiętać, że współczucie dla zwierząt jest nierozerwalnie związane z dobrocią charakteru czowieka. Zatem tyle w nas dobroci- ile miłości i współczucia dla zwierząt.

Drukuj

Bieg o "Nóż Komandosa"

b 1Dnia 6 października 2017 r. odbyła się kolejna edycja biegu "O Nóż Komandosa". Naszą szkołę reprezentowały uczennice I kl. III LO w składzie: Natalia Bromer, Patrycja Gajdzik i Jessica Korzonek. Możemy być dumni z wyników i postawy naszych dziewczyn.

Czytaj więcej: Bieg o "Nóż Komandosa"

Drukuj

 

 

Uwaga

 
        Uczestnicy KKZ -ROLNIK, kończący naukę 30.11.2017r., proszeni są o kontynuowanie zajęć na KNO, dostarczenie potwierdzeń związanych z realizacją praktyk zawodowych oraz kart praktyk.
 
 
      Uczestnicy KKZ - ROLNIK, którzy rozpoczynając kurs 29.09.17r., nie założyli konta na platformie, proszeni są o przybycie do CKZiU w Lublińcu 12.10.17r. o godz. 15.00, celem założenia konta.
 
Drukuj

 

UWAGA!!!

Zajęcia z przedmiotu - PODSTAWY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, będą realizowane w piątki o godzinie 14.45.

        Uczestnikami zajęć są wszystkie osoby, które we wcześniejszym etapie edukacyjnym nie realizowały wymienionych zajęć.
        Powyższa informacja jest kierowana do słuchaczy kierunku : technik masażysta, opiekun medyczny, technik bhp.
 
Drukuj

 

UWAGA PILNE

 Osoby, które nie uczestniczyły w badaniu profilaktycznym dn.04.10.17r. mogą zgłosić się ponownie
dn.06.10.17r. o godz. 15.00 w CKZiU w pokoju badań profilaktycznych II piętro.
 
Drukuj

 

UWAGA - KKZ - ROLNIK sem.I

 Uczestnicy KKZ praktykę zawodową realizują do 13.04.2018r. (tj. 2 tyg.- 5 dni w tyg. po 8 godz. - 80 godz.)
 
Drukuj

 

UWAGA - TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY

Pracownia metodyki kształcenia zawodowego z dn. 07.10.17r. (3 godz.) zostały przeniesione na 25.11.17r.
( 3 godz., jako 1,2 i 3 godz.lekcyjne).
 
Drukuj

Maraton filmowy 1

W nocy z 29 na 30 września w naszym Centrum miał miejsce maraton filmowy przygotowany z inicjatywy uczniów klasy I LO. Spotkanie miłośników kina rozpoczęło się o godzinie 21.00 w piątek i trwało aż do świtu następnego dnia. Widownia zebrana na szkolnej świetlicy nie zasiadła przed ekranem, lecz ze względu na charakter imprezy przyjęła pozycję horyzontalną wykorzystując przyniesione z sali gimnastycznej materace.

Czytaj więcej: Maraton filmowy 1

Drukuj

 

UWAGA PILNE

Dnia w 04.10.2017r. od godz. 8.00 do 12.00

w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu

odbędą się badania profilaktyczne, prowadzone przez lekarza profilaktyka.

(badania odbędą się na II piętrze w pokoju badań profilaktycznych)

Badania dotyczą :

II r. kierunku TECHNIK FARMACEUTYCZNY

I r. kierunku – TECHNIK BEZPIECZEŃSTWA i HIGIENY PRACY

I r. kierunku – TECHNIK MASAŻYSTA

I r. kierunku – OPIEKUN MEDYCZNY

UDZIAŁ W BADANICH OBOWIĄZKOWY

 

Drukuj

 

Z wizytą w lublinieckim Stowarzyszeniu Rodzin Abstynenckich „ KLUB NADZIEJA”

Jednym z największych problemów młodzieży w naszych czasach jest sięganie po używki w coraz młodszym wieku. Picie alkoholu, palenie papierosów czy zażywanie narkotyków jest modne. Dlatego trzeba o tym problemie mówić, przestrzegać przed zagrożeniami.
W naszej szkole w Program profilaktyczny od lat wpisany jest udział młodzieży w „Forum Trzeźwości”, które organizowane jest przez Stowarzyszenie Rdzin Abstynenckich „Klub Nadzieja”.

Czytaj więcej: Forum Trzeżwości 2017

Drukuj

 

PILNE!!!

Dyrektor CKZiU prosi o dostarczenie zaległych dokumentów (zdjęcia, zaświadczenia) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.09.17, do opiekunów klas.
Uroczyste wręczenie indeksów obędzie się na pierwszym zjeździe październikowym.

 

Drukuj

Zmiana planu zajęć w I LO dla Dorosłych

od 25.09 w związku z L4 nauczycieli - szczegóły w zakładce plany lekcji i zajęć..

Drukuj

UWAGA UWAGA

w dniu 25 września sekretariat czynny tylko do godziny 15:00

Drukuj

 

Sąsiedzkie odwiedziny w Zamku

z 4Dnia 24 września klasa I LO o profilu medyczno-kosmetycznym wzięła udział w wycieczce
dydaktycznej do lublinieckiego Zamku. Celem odwiedzin było poznanie miejsc odnowy
biologiczej.
  Po gabinetach i innych ciekawych pomieszczeniach oprowadzały nas panie, które parę lat
wcześniej kończyły naszą szkołę.  Było to miłe spotkanie dla obu stron.

Czytaj więcej: Sąsiedzkie odwiedziny w Zamku

Drukuj

 

 17 Piknik Śląski

ps 2„Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie
jest zagubienie się w służeniu innym”
Ghandi


  Te piękne słowa Ghandiego przyświecały uczniom klasy I LO, którzy wzięli udział w Pikniku Śląskim, organizowanym po raz siedemnasty przez DPS  „Zameczek”.
   Młodzież naszej szkoły zajęła się podopiecznymi domu pomocy, co pokazało im, jak ważna jest empatia i tolerancja. Uczestnicząc w spełnianiu marzeń osób chorych, poczuli, że ich działania mają sens.

Czytaj więcej: 17 Piknik Śląski

Drukuj

 

UWAGA!!!!

Wyjazd do Warszawy z przyczyn organizacyjnych odwołany!!!

Drukuj

 

Zapraszamy do konkursu

Biblioteka szkolna ma przyjemność zaprosić wszystkich uczniów i słuchaczy naszego Centrum do udziału w konkursie fotograficznym "Przyłapani na czytaniu".

Jego celem jest promocja czytelnictwa jako przyjemnej i atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego. Dodatkowo, ze względu na charakter prac konkursowych, impreza ma też służyć   rozbudzaniu zainteresowań artystycznych. Tematyka zdjęć przeznaczonych na konkurs może być dowolna, jednak każde ujęcie winno zawierać elementy

Czytaj więcej: Przyłapani na czytaniu

Drukuj

 

Spotkanie organizacyjny dla Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego

w zawodzie ROLNIK odbędzie się 28 września o 17:00

 

Prawa autorskie

Obecnie na stronie jest:

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka strony

Copyright 2011 2017-2018. Custom Footer text
Joomla templates 1.7 by Hostgator