. . . .
Drukuj

Znamy już wynikiOgólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Alchemik”

chMartyna Kozińska uzyskała bardzo dobry wynik

Gratulujemy!!!

Drukuj

 

Nasza misja - być dobrym!

lider“Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest lider2serce, z jakim tej pomocy się udziela.” Jan Paweł II

Kontynuując myśl naszego wybitnego rodaka, tekst nie będzie więc o pomocy, ale o sercu......Serce jest swoistym symbolem naszej szkoły. Należymy w końcu do Stowarzyszenia Szkół z Sercem a patronuje nam wybitny kardiolog prof. Zbigniew Religa. Jednak nie tytuły ani powoływanie na wybitne postaci, stanowi o “sercu” miejsca, w którym uczymy się poznawać świat.

Czytaj więcej: Lider dobroczynności

Drukuj

 

Dzień dziecka na lublinieckiej Sparcie - tu też jesteśmy

61613356 2241903785936622 2700993207470129152 n

Drukuj

 

„TWOJE TAK MA ZNACZENIE”

t 5Po raz kolejny nasi uczniowie wsparli kampanię prozdrowotną "Twoje TAK ma ZNACZENIE", zachęcającą do transplantacji i krwiodawstwa. To szczytny cel, więc nie mogło nas tam zabraknąć.

Uczennice klasy I i II LO umilały czas najmłodszym malując piękne, kolorowe tatuaże oraz pomagając przy składaniu różnych budowli.

Drukuj

 

Jesteśmy cudowni 

k 1Niezmiernie nam miło zakomunikować, że kolejny raz okazaliśmy ogromne serca dla psiaków znajdujących się pod opieką OTOZ ”Animals” Inspektorat w Lublińcu. Zebraliśmy 561,16złna kiermaszu słodkości. Wszystkie wypieki były przygotowane przez nauczycieli i uczniów klasy I i II LO. Cieszymy się ogromnie, jest to nasz kolejny sukces, dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie i przeprowadzenie kiermaszu.

Drukuj

 

kiermasz slodkosci

Drukuj

 

UWAGA UWAGA!!!!

Nastąpiła zmiana w harmonogramie matur ustnych

W tym celu prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły!!!!

-----------------------------------------------

Drukuj

 

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3.05 (1)Młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami w piątkowy poranek 03.05.20193.05 (2) zgromadzała się na cmentarzu wojskowym, aby wraz z mieszkańcami Lublińca uczcić obchody Święta Narodowego 3 Maja.

Drukuj

 

„Szczęśliwej drogi już czas,

mapę życia w sercu masz”

Pożegnanie abiturientów III LodD już za nami . Życzenia od pani dyrektor Katarzyny Dworok i wychowawczyni Alicji Chruściel, drobne upominki od młodszych koleżanek i kolegów z klasy II LOdD sprawiły, że spotkanie miało bardzo sympatyczną oprawę.

Motto, słowa z piosenki R.Rynkowskiego, niech towarzyszy naszym przesympatycznym absolwentom. Życzymy Im „szczęśliwej drogi” i realizacji życiowych zamierzeń.

Drukuj

 

 --------------------------------------

Dyrektor CKZiU w Lublińcu, uprzejmie informuje uczniów TDM, że zajęcia w zawodzie stolarz, będą realizowane zgodnie z wcześniej ustalonym terminem, tj. od 6.05.2019r. Plan zajęć zostanie przekazany do szkół.
 
Drukuj

 

Plan na 26.04.2019

pobierz ico pdf

Drukuj

 

Plan na 25.04.2019r.

pobierz ico pdf

Drukuj

 

pck dyplomW dniu 24 kwietnia 2019 roku uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu wzięli udział w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Drużyna składała się z pięciu osób. Kapitanem drużyny był Dawid Kwapik-Ratajszczak. Pozostali członkowie drużyny to: Natalia Bromer, Nikola Korzonek, Oliwia Matusek i Wiktor Pisula.

Czytaj więcej: Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

Drukuj

 

UWAGA – KKZ !!!

ROLNIK, OPIEKUN MEDYCZNY, TECHNIK RACHUNKOWOŚCI

 

Zakończenie kursu 12.05.2019r.

Wydanie świadectw 16.05.2019r.

Warunkiem ukończenia KKZ w w/w zawodach jest :

1. Zaliczenie zajęć stacjonarnych

2. Zaliczenie zajęć z KNO do 30.04.2019r.

3. Udokumentowanie odbytych praktyk

4. Zaliczenie egzaminu wewnętrznego

Spełnienie powyższego kryterium + złożona deklaracja, stanowią kryterium przystąpienia do egzaminu zawodowego, którego termin realizacji obejmuje czerwiec – lipiec 2019

 

Drukuj

 

Plan zajęć na dzień  24.04.2019r.

pobierz ico pdf

Drukuj

zak.roku.kwiecien

Drukuj

 

Wielkanocny konkurs MATEMATYCZNO-ARTYSTYCZNY rozstrzygnięty!

3Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców szkolnego konkursu na matematyczną ozdobę wielkanocną.

Przyznano PIĘĆ wyróżnień:

Jessic Korzonek 2LO

Laura Kempa 2LO

Martyna Skop 2LO

Patrycja Gajdzik 2LO

Amelia Sitek 1LO

GRATULUJEMY!!! I życzymy dalszych sukcesów.

Drukuj

Szanowni Państwo

Dyrektor CKZiU w Lublińcu, uprzejmie informuje

Sluchacze Szkoły Policealnej Nr 1 dla Dorosłych im. prof. Zbigniewa Religi  oraz kursantów KKZ, o realizacji zajęć zgodnie z planem.
 
Zjazd - liceum dla dorosłych w dniach 13 i 14.04.2019r. zostaje odwołany.
 
 
Drukuj

123456

Drukuj

Szanowni Państwo, proszę o zapoznanie się z poniższą informacją:

Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki (1) i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku (2).

Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia (3).

W sytuacji strajku w przedszkolu lub szkole, dyrektor ma obowiązek zawiadomienia o tym fakcie rodziców uczniów.

Zapewnienie opieki (4) odbywa się zgodnie z planem pracy przedszkola oraz szkoły, tj. z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno‐wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.

Jeżeli rodzic został powiadomiony o strajku, wówczas ma prawo do informacji o sposobie zapewnienia przez szkołę lub przedszkole zajęć opiekuńczych w tym czasie.

Rodzic, jeśli nie otrzyma komunikatu od dyrektora szkoły lub przedszkola, że nauczyciele przystępują do strajku, bez obaw może przyprowadzić lub wysyłać dziecko do szkoły i nie może spotkać się z sytuacją odesłania lub nieprzyjęcia dziecka do placówki oświatowej.

Jeżeli pomimo wskazanych obowiązków dyrektora szkoły lub przedszkola, rodzic nie otrzyma wystarczającej informacji, a placówka nie zapewnia opieki dziecku na czas strajku, powinien zgłosić ten fakt do organu prowadzącego (5) oraz kuratora oświaty (6).

 1. Art. 68 ust. 1 pkt 6 i ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.) oraz § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołachplacówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).
 2. Art. 7 ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2018 r. poz. 967, z późn. zm.).
 3. § 18 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznychniepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).
 4. Art. 44 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U.2018 r. poz. 996, z późn. zm.), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek (Dz.U. z 2017 r. poz. 1611), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2017 r. poz. 703) oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz.U. z 2012 r. poz. 204).
 5. Art. 10 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).
 6. Art. 51 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).
Drukuj

 

Profilaktyka. 4 kwietna 2019

p 4Tymi słowami zaczyna się porusza­jący i zmusza­jący do reflek­sji spek­takl teatralny „Szczęś­cie za rogatką”. Przed­staw­ie­nie składało się z szeregu scen ukazu­ją­cych różne aspekty uza­leżnienia od narko­tyków i alkoholu. Poz­na­jemy kole­jne postaci, które miały nieszczęś­cie zetknąć się z tą patologią, przy­czyny i kon­sek­wencje ich zachowań.

Czytaj więcej: Profilaktyka. 4 kwietna 2019

Drukuj

Pierwszy DZIEŃ WIOSNY w Przedszkolu BAJKOLANDIA

w 1Uczniowie  klasy 1 i 2 z III Liceum Ogólnokształcącego im.prof.Z.Religi ,w ramach WOLONTARIATU, po raz kolejny odwiedzili przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola BAJKOLANDIA w Lublińcu. Wolontariusze przygotowali interesujące i twórcze zajęcia związane z pierwszym DNIEM WIOSNY oraz DNIEM TEATRU.

To był wspaniały, bajkowy czas...

Pierwszy DZIEŃ WIOSNY w Przedszkolu BAJKOLANDIA

 

 

Uczniowie  klasy 1 i 2 z III Liceum Ogólnokształcącego im.prof.Z.Religi ,w ramach WOLONTARIATU, po raz kolejny odwiedzili przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola BAJKOLANDIA w Lublińcu. Wolontariusze przygotowali interesujące i twórcze zajęcia związane z pierwszym DNIEM WIOSNY oraz DNIEM TEATRU.

To był wspaniały,bajkowy czas...

 

Drukuj

 

UWAGA KKZ Rolnik

Dyrektor CKZiU w Lublińcu, uprzejmie informuje uczestników KKZ - rolnik (RL.03.),  że zajęcia z przedmiotu - PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO odbędą się w dniach
5 (piątek - od godz.15.30), 6 (sobota od godz.8.00) i 7 (niedziela od godz.8.00 ) kwietnia 2019r.
w budynku szkoły.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!
Drukuj

 

Motto

e 11„Zdradzę Wam tajemnicę: nie czytamy poezji dlatego, że jest ładna. Czytamy ją, bo należymy do gatunku ludzkiego, a człowiek ma uczucia. Medycyna, prawo, finanse, technika to wspaniałe dziedziny, ale żyjemy dla poezji, piękna, miłości.”

John Keating

Te piękne słowa, pochodzące z filmu „Stowarzyszenie umarłych poetów”, pokazują, jak ważna w naszym życiu jest poezja. A w CKZiU w Lublińcu gościliśmy miłośników „poezji, piękna i miłości”.

Czytaj więcej: Echa Dzieciństwa 2019-rozstrzygnięty

Drukuj

 

Ekologiczne powitanie wiosny w CKZiU

w 2W czwartek 21 marca uczniowie naszego Centrum świętowali pierwszy dzień wiosny. W bieżącym roku szkolnym celebrowanie początku nowej pory roku odbywało się w duchu ekologicznym i było poświęcone wodzie. Wyboru tematu dokonano nie bez kozery, ponieważ dokładnie następnego dnia przypada Światowy Dzień Wody - święto ustanowione rezolucją ONZ z 1992 roku. Tegoroczne obchody pierwszego dnia wiosny rozpoczęły się od turnieju pod tytułem "Tajemnice wody",

Czytaj więcej: Ekologiczne powitanie wiosny w CKZiU

Drukuj

 

W naszej Szkole rozwijamy kreatywność i umiejętności Uczniów.

1Podczas zajęć Edukacji w Kosmetyce odbyły się warsztaty makijażowe, podczas których Uczniowie poznali triki i najnowsze trendy w makijażu.
Dziękujemy Pani Agnieszce Just za podzielenie się swoją wiedzą w zakresie wizażu.

Drukuj

Zaproszenie.

4 kwietnia 2019r o godzinie 10.00

w naszej szkole odbędzie się spektakl profilaktyczny pt: „Szczęście za rogatką”, którego mottem są słowa Janusza Korczaka: „wszystkie problemy dotyczące młodzieży powinny być rozwiązywane tylko z jej uczestnictwem”. W spektaklu, aktorzy podejmują próbę rozmowy, o koszmarze jakim jest narkomania, alkoholizm. Poszczególne sceny przeplatane piosenkami ukazują tragiczne losy różnych bohaterów, którzy walczyli, walczą i będą walczyć z tym zagrożeniem.

Serdecznie zapraszamy: Uczniów liceum, szkół policealnych oraz Rodziców

Drukuj

 

Szkoła na 100 %

Dyrektor CKZiU w Lublińcu wraz z Gronem Pedagogicznym, ma ogromną przyjemność i zaszczyt, podzielić się wielkim sukcesem szkoły, związanym z 100 % zdawalnością egzaminu: kwalifikacji zawodowej A.62: Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp. Gratulujemy i życzymy dalszych wielkich osiągnięć!!

Drukuj

 

Przypominamy,

że zdający, którzy przystąpili do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń-luty 2019 i nie zdali całości lub jednej z części egzaminu mają prawo złożyć deklaracje do ponownego przystąpienia do tego egzaminu w sesji czerwiec-lipiec 2019 w terminie od 22 do 29 marca 2019 roku.

Drukuj

 

Sudoku” już po raz trzynasty w CKZiU!

s 7Konkurs Sudoku ma na celu rozpowszechnianie zagadek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia i dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Satysfakcja z  samodzielnego rozwiązania zagadek logicznych, ma zachęcać młodzież do poszukiwania rozwiązań innych problemów logicznych, matematycznych oraz pozwoli uwierzyć we własne możliwości.

Czytaj więcej: „Sudoku” już po raz trzynasty w CKZiU!

Drukuj

 

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny – Alchemik

W czwartek 07 marca 2019r. uczennice klasy pierwszej III Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Zbigniewa Religi – Anna Kołek i Martyna Kozińska wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”

Czekamy z niecierpliwością na wyniki.

Czytaj więcej: Ogólnopolski Konkurs Chemiczny – Alchemik

Drukuj

 

Akcja „Hazard? Nie, dziękuję”

m (1)Ciekawe spotkanie odbyło się w szkole w związku z prowadzoną przez Krajową Administracje Skarbową, ogólnopolska kampanię informacyjno - edukacyjna w obszarzem (2) nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

Akcja „Hazard? Nie, dziękuję” została przeprowadzona przez Funkcjonariuszy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, podczas spotkanie przybliżone zostały, regulacje prawne organizacji rynku gier hazardowych w kraju, w tym również sankcji karnych, które grożą za uczestnictwo w nielegalnych grach hazardowych.

Drukuj

 

Dzień Matematyki 2019

DMTeż obchodziliśmy DZIEŃ MATEMATYKI. Klasa1 i 2 zmagały się w Turniej Matematyczny „Matematyka Dzika”, do którego zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve oraz e- Math.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa.

Drukuj

f (Kopiowanie)

Drukuj

 

9 marca w Szkole Podstawowej Nr 1 odbyło się niezwykłe wydarzenie - IV CHARYTATYWNY FIT DZIEŃ KOBIET DLA AMELKI MAZUR "Bo z dobrem Ci do twarzy"

f 8- fitnessowa akcja charytatywna, której głównym celem była pomoc dziesięcioletniej Amelce Mazur, która cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną zwaną - zespołem Retta.
Każdy uczestnik imprezy musiał wcześniej wpłacić odpowiednią kwotę na konto Amelki.
Podczas eventu na każdego czekało mnóstwo atrakcji:
- pięć godzin różnorodnych zajęć fitness (aerobox, zumba, tabata, body balans, step) każde z zajęć prowadzone były przez innego instruktora w tym dwóch gości specjalnych Bartosza Brelę z Siemianowic Śląskich oraz Dorotę Szczypkę z Bielska Białej, przedstawicielami Naszego miasta byli Agnieszka Kondracka, Agnieszka Breguła i Kamil Ledwoń

Czytaj więcej: IV CHARYTATYWNY FIT DZIEŃ KOBIET DLA AMELKI MAZUR

Drukuj

 

Na Wawel, na Wawel…

k 4To właśnie tam, na Wawelu rozpoczęła się wycieczka klasy I i II LO oraz I terapii zajęciowej i opiekuna medycznego. Następnie przeszliśmy Grodzką na Rynek. O 16.00 -wizyta w teatrze. Po raz kolejny już byliśmy w Teatrze Bagatela, i po raz kolejny na komedii. Wczorajsza nosiła tytuł „Ryzykowna forsa”. Rozwijająca się intryga wywoływała salwy śmiechu. Zadowoleni ze spektaklu, pięknej pogody późnym wieczorem wróciliśmy do Lublińca.

Czytaj więcej: Na Wawel, na Wawel…

Drukuj

wielkanoc2019

Drukuj

 

Warsztaty umiejętności zawodowych już za nami!

w 1Po raz kolejny nasza szkoła zorganizowała tematyczne warsztaty kompetencji zawodowych dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjów.

Wybór dalszego kierunku kształcenia nie jest łatwy, dlatego wychodząc na przeciw oczekiwaniom młodzieży, kończącej szkoły podstawowe i gimnazja Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego zorganizowało warsztaty, podczas których uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje predyspozycje do wykonywania jednego z zawodów, wchodzącego w profile kształcenia, oferowane przez naszą szkołę.

Czytaj więcej: Warsztaty umiejętności zawodowych już za nami!

Drukuj

-----------------------------------------------------------------------------------------

Jest już możliwość wglądu do harmonogramu matur

Zapraszamy do sekretariatu

Drukuj

8.03.2019

Drukuj

UWAGA MATURZYŚCI

w sekretariacie są już do odebrania loginy i hasło

do sprawdzenia poprawności danych

Drukuj

 

W czasie ferii 

sekretariat czynny od pon do piątku od 7:30-15:30

 

Drukuj

otoz

Drukuj

 

Egzamin zawodowy w sesji czerwiec/ lipiec 2019

Szanowni Państwo, przypominamy, że z dniem 18 luty 2019r. mija termin składania deklaracji na egzamin zawodowy w sesji czerwiec/ lipiec 2019. Wzór deklaracji znajdą Państwo na stronie CKZiU w Lublińcu, zakładka - egzaminy zawodowe.
 
Ogłoszenie wyników egzaminu zawodowego z sesji - styczeń/luty 2019 nastąpi 22 marca 2019r.
 
Osoby, które nie zdały i będą chciały ponownie przystąpić do egzaminu w sesji czerwiec/lipiec 2019 mogą w terminie 7 dni, tj. do 29 marca 2019r. ponownie złożyć deklarację.
Drukuj

 

DBI-1Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI)

 Klasy pierwsze zrobiły gazetkę na 2 piętrze przy pracowni komputerowej.

Czytaj więcej: 5 lutego Dzień bezpiecznego Internetu

Drukuj

 

Gala rozdania nagród

W czwartek 31 stycznia w świetlicy naszej szkoły miała miejsce uroczystość wręczenia nagród i dyplomów przyznanych uczniom biorącym udział w konkursach ogólnopolskich oraz wewnątrzszkolnych. Galę poprowadziła Dyrektor Centrum, pani Katarzyna Dworok. Jako pierwsze otrzymały swoje nagrody laureatki Szkolnego Bożenarodzeniowego Dyktanda z Języka Niemieckiego: zwyciężczyni Agata Stachura oraz Patrycja Gajdzik i Wiktoria Frejno, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Czytaj więcej: Gala rozdania nagród

Drukuj


Hamlet w CKZiU

h 7h 4W poniedziałek 28 stycznia miało miejsce w naszej szkole kolejne spotkanie z Szekspirem, w tym roku pod hasłem "Być albo nie być, czyli wiele hałasu o Hamleta". Impreza rozpoczęła się od prezentacji poświęconej faktom biograficznym i artystycznym dokonaniom wybitnego angielskiego dramaturga oraz od krótkiej charakterystyki życia teatralnego epoki elżbietańskiej, w której powstały jego najwybitniejsze dzieła.

Czytaj więcej: Hamlet w CKZiU

Drukuj

 

Nasze oczekiwanie…

Mija już termin wysyłania prac na konkurs „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człolwieka w Krakowie. Nasze uczestniczki wywiązały się z zadania przed czasem- piękne plakaty Julii Stanchły i Martyny Skop oraz niezwykle dojrzały wiersz Jessici Korzonek zostały przekazane organizatorom. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

Drukuj

 

NAKRĘCENI NA NAKRĘTKI

12Kacper urodził się z ciężkim niedotlenieniem okołoporodowym. Jest dzieckiem przewlekle chorym z niedowładem czterokończynowym, małogłowiem i opóźnieniem rozwoju psychoruchowego. Zbieramy dla Kacperka plastikowe nakrętki, aby dzięki temu, w jakimś stopniu, zebrać środki na jego kosztowną rehabilitację. Przyłącz się i pomóż. To tak niewiele kosztuje.

Pamiętaj – dobro zawsze wraca 

Drukuj

Hamlet

Drukuj

 

Konkurs "TAK czytam"

d   

 

Drukuj

Ogloszenie opiekun

Drukuj

 

Uwaga !

W sem. II roku szkolnego 2018/19 następuje zmiana planu zajęć dydaktycznych oraz zmiana rozkładu godzinowego zajęć w szkole policealnej, jak i na KKZ.

Drukuj

 

Serdecznie Zapraszamy

w dniu 25 stycznia o godzinie 17:00

na uroczyste wręczenie Świadectw Ukończenia Szkoły

dla kierunku Technik Bezpieczeństwa i Higieny Pracy

oraz uroczyste wręczenie Indeksów dla Szkół Policealnych dla Dorosłych

 

Drukuj

konk  konk1

Drukuj

 

ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNE/ HIGIENISTKI STOMATOLOGICZNE PILNIE POSZUKIWANE! :)

Nowoczesne Centrum Stomatologii poszukuje do pracy higienistek/asystentek stomatologicznych.

Zapewniamy:

 • prace na pełen etat,
 • bardzo dobre warunki płacowe,
 • premie uznaniowe,
 • ciągły rozwój poprzez szkolenia,
 • prace w młodym zespole.

Doświadczenie zawodowe będzie dodatkowym atutem - dla nas najważniejsza jest chęć do pracy oraz znajomość obsługi programu mMedica.Miejsce pracy: Olesno (woj.opolskie)CV wraz z klauzulą o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych prosimy o przesłanie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Więcej szczegółów pod numerem telefonu 796996035 lub 608462811.

Drukuj

nekrolog-1

Drukuj

 

Kolejny rekord pobity !!!

kb (1)Dzięki Waszemu wsparciu, ofiarności Dobrych Serc, udało nam się zebrać rekordową sumę kb820,15 zł.

Całość została przekazana przez panią Dyrektor Małgorzacie Tychowskiej - inspektor przytuliska dla zwierząt OTOZ „Animals”w Lublińcu, które wspieramy od 2012 roku. Z całego serca serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do naszej akcji, wykonując ozdoby świąteczne lub je zakupując. Mamy nadzieję, że te Święta, dzięki zebranym środkom będą dla piesków przepiękne.

Drukuj

 

W okresie Świątecznym Sekretaria czynny:

21.12 czynny do 16:00
24.12 czynny do 12:00
27.12 czynny do 16:00
28.12 czynny do 16:00
31.12 czynny do 12:00

Drukuj

 

"Świąteczny czas klasy 2LO,

życzymy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia❤️"

2low1 2low2

Drukuj

Z Poetycką Wigilią w Zakładzie Karnym w Lublińcu

wiezenieW dniu 18 grudnia grupa uczniów naszego liceum oraz słuchaczy kierunku terapia zajęciowa udała się wraz z opiekunami ze świąteczną wizytą do lublinieckiego zakładu karnego. Po przejściu standardowego etapu dokładnej kontroli zostaliśmy ciepło przywitani przez pracowników służby penitencjarnej,a następnie zaprowadzeni do świetlicy, gdzie oczekiwała nas już grupa pensjonariuszek zakładu. Po słowie wstępnym, wygłoszonym przez opiekunkę naszej grupy, rozpoczęło się przedstawienie montażu poetycko muzycznego w wykonaniu uczennic z klas I i II liceum.

Czytaj więcej: Z Poetycką Wigilią w Zakładzie Karnym w Lublińcu

Drukuj

 

wMagiczny, wspólny czas.....

Spotkanie świąteczne klasy 1 LO

Drukuj

 

Podsumowanie kolejnej akcji

hospicjum

Drukuj

 

Dzień kolorowych Skarpet 13.12.2018

skarpety

Drukuj

 

Poetycka Wigilia

06„ Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,

Jest taki dzień, w którym gasną wszystkie spory.

Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.

Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.”

Czytaj więcej: Poetycka Wigilia

Drukuj

 

Szkolny konkurs MATEMATYCZNO-ARTYSTYCZNY rozstrzygnięty!

km (1)Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców szkolnego konkursu na MATEMATYCZNĄ km (2)ozdobę świąteczną.

Wszystkie ozdoby zostały przekazane na kiernasz Bożonarodzeniowy na rzecz lublinieckiego OTOZ Animals.

Jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością.

Przyznano cztery wyróżnienia:

Czytaj więcej: konkurs matematyczno-artystyczny rozstrzygnięty

Drukuj

 

Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat.

m 2Starym zwyczajem w nowej odsłonie, Mikołaj z Pomocnikami (Słuchaczki Terapii zajęciowej),odwiedził mieszkańców DPS "Zameczek". Jak zawsze była świetna zabawa, wiele przepięknych emocji, mieszkańcy zostali obdarowani prezentami a my wzruszeń bardzo ciepłym przyjęciem.
 
 
 
 
Drukuj

 

o 7„Najlepsza część życia ludzkiego

to małe, bezimienne akty

dobroci i miłości”

W. Wordsworth

Mikołajkowa dobroczynność

Uczniowie klasy II LO z okazji mikołajek zaangażowali się w tworzenie świątecznych ozdób na kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na pieski ze schroniska.

Dziękujemy za dotychczasowe stroiki i kartki. Prosimy o następne.

I pamiętajmy,że dobro dane innym – ludziom i zwierzętom – powraca.

Drukuj

 

Pokonajmy nowotwory krwi!

k 1Pod hasłem i szyldem fundacji DKMS, pomagającej osobom chorym na nowotwory krwi przeprowadziliśmy akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego oraz komórek macierzystych.

Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji KOMÓRKOMANII, która miała na celu upowszechnienie wiedzy o nowotworach krwi oraz metodach leczenia.

Czytaj więcej: Pokonajmy nowotwory krwi!

Drukuj

 

Do wszystkich zainteresowanych pomocą podopiecznym lublinieckiego schroniska

kiermasz

Celem przedsięwzięcia będzie pozyskanie środków na pomoc dla samotnych psów, przebywających w lublinieckim schronisku (zakup jedzenia, środków czystości, misek, smyczy, obroży, nowych bud, koców, itp.).

Czytaj więcej: Kiermasz Bożonarodzeniowy

Drukuj

 

Andrzejkowe wróżby

a 16Dnia 29.11.2018r. odbyły się w naszej szkole andrzejki. Uczniowie mogli powróżyć sobie przy siedmiu, specjalnie zorganizowanych, stanowiskach. Odbył się także konkurs wiedzy o andrzejkach, w którym I miejsce zajęła Jessica Korzonek, II- Laura Kempa- uczennice klasy 2LO, a miejsce III zdobyła Martyna Kozińska z klasy 1LO. Laureatom składamy serdeczne gratulacje!

Czytaj więcej: Andrzejki 2018

Drukuj

 

Mamy kolejny sukces!

Miło nam zakomunikować, że uczennica klasy II- III LO, Jessica Korzonek, zdobyła wyróżnienie 

w XV edycji Regionalnego Konkursu „Schlesien - meine kleine Heimat”- „Śląsk - moja mała ojczyzna” w kategorii wierszy.

Organizatorem był Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Gliwicach.

Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy serdecznie Jessice

Drukuj

UWAGA – KKZ TECHNIK ROLNIK !

Zakończenie kursu 25.11.2018r.

Wydanie świadectw 04.12.2018r.

Warunkiem ukończenia KKZ TECHNIK ROLNIK jest :

 1. Zaliczenie zajęć stacjonarnych

 2. Zaliczenie zajęć KNO do 27.11.2018r.

 3. Udokumentowanie odbytych praktyk (umowa + karta praktyk)

 4. Zaliczony egzamin wewnętrzny składający się z części pisemnej i praktycznej

Spełnienie powyższego kryterium + złożona deklaracja, stanowią kryterium

przystąpienia do egzaminu zawodowego, którego termin realizacji obejmuje

styczeń – luty 2019r.

Drukuj

 

Mamy III miejsce w VIII Międzynarodowym Konkursie Artystycznym „Ars Astronomica”

aaStowarzyszenie Astronomia Nova i SP nr 3 im. Jana Pawła II w Wieruszowie zorganizowały konkurs artystyczny o tematyce astronomicznej. W konkursie, wzięli udział uczniowie zainteresowani astronomią.

Ogłoszenie wyników konkursu, połączone z wręczeniem dyplomów i nagród, odbyło się 21 listopada 2018 r. w Planetarium Instytutu Fizyki UJD w Częstochowie.

Czytaj więcej: Mamy III miejsce w VIII Międzynarodowym Konkursie Artystycznym „Ars Astronomica”

Drukuj

 

22 - 26 LISTOPAD DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

pck 124 listopada 2018 roku w restauracji"Rajska" w Lublińcu odbyła się uroczysta konferencja pck 2Honorowych Dawców Krwi. Organizatorem spotkania był Zarząd Rejonowy PCK wLublińcu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Burmistrz Miasta Lublińca, przedstawiciele władz samorządowych, ZO PCK w Katowicach,funkcjonariusze służb mundurowych oraz Honorowi Krwiodawcy i sponsorzy.

Czytaj więcej: 22 - 26 LISTOPAD DNI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

Drukuj

 

Świętujemy podwójny sukces Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu!

2Z ogromną dumą i radością, pragniemy poinformować, że w plebiscycie Dziennika Zachodniego, „ Nauczyciel 3na Medal 2018”, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu, zajęłoI miejsce w Powiecie lublinieckim w kategorii Szkoła Roku, a Pani Dyrektor Katarzyna Dworok zajęła I miejsce w kategorii Nauczyciel klas ponadgimnazjalnych w Powiecie lublinieckim.

Czytaj więcej: Świętujemy podwójny sukces Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu!

Drukuj

b2018

Drukuj

 

„Nie chciejcie ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”.

03W dniu 21 listopada 2018 roku. Przedstawiciele naszej szkoły brali udział w uroczystym podsumowaniu projektu „Nie chciejcie ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”.
Podczas konferencji, która odbyła się w sali im. Jana Pawła II na Jasnej Górze, zaprezentowano materiał filmowy prezentujący skrót wszystkich wydarzeń przeprowadzonych w ramach projektu (zdobienie przez uczniów czapek „Maciejówek”,

Czytaj więcej: „Nie chciejcie ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”.

Drukuj

 

Austria bez tajemnic.

W dniu 13 listopada Agata Stachura oraz Patrycja Gajdzik, uczennice kl. II- III LO, brały udział w konkursie z języka niemieckiego dla szkół ponadpodstawowych „Österreich: Land, Leute, Sprache” – „Austria: kraj, ludzie, język”, organizowanym z okazji obchodów 100 - lecia Republiki Austrii. Konkursowi patronował Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie. Czekamy na wyniki i trzymamy mocno kciuki.

Drukuj

 

Konkurs na recenzje książki

Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły: Jessica Korzonek, Patrycja Gajdzik i Martyna Kozińska wzięły udział w ogólnopolskim konkursie na „ Najlepszą recenzję książki”. Zmagania miały na celu zachęcanie do czytania, dzielenia się opiniami i dyskutowania o literaturze.

Konkurs został zorganizowany przez wydawnictwo „TAK CZYTAM”, a prace zostaną ocenione przez blogerki zajmujące się recenzowaniem książek.

Czekamy na wyniki i mocno trzymamy kciuki.

Drukuj

 

 

Konkurs Polonistyczny

Dnia 22 listopada uczennice III LO im. Prof. Zbigniewa Religi wzięły udział w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Fraszka”, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”.

A oto uczestniczki zmagań konkursowych: Wiktoria Frejno, Patrycja Gajdzik, Anna Kołek,

Jessica Korzonek, Martyna Kozińska i Agata Stachura.

Mamy nadzieję, że zadania konkursowe były „ fraszką” i ze spokojem czekamy na wyniki.

Drukuj

 

Odbiór świadectw KKZ A.62

Dyrektor CKZiU w Lublińcu serdecznie zaprasza uczestniczki KKZ A.62.
po odbiór zaświadczeń potwierdzających ukończenie kursu na w/w kwalifikacji.
Zaświadczenia można odbierać w sekretariacie szkoły od 26.11.2018r.
 
Drukuj

 

Zmiana Palnu w dniu 21.11.2018

klasa 1

klasa2

Drukuj

 

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Nasza szkoła przyłączyła się do mikołajkowej akcji prezentów dla polskich dzieci, mieszkających na Ukrainie, Białorusi i Litwie. Zbieraliśmy zabawki, artykuły szkolne oraz słodycze. Dary te zostały przekazane, odpowiedzialnej za tę akcję, organizacji w Częstochowie. Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy i wiemy, iż okazane dobro do Was powróci.

 

Drukuj

 

Z niemieckim za pan brat.

09 listopada uczniowie klas I i II -III LO brali udział w szkolnym etapie 42 Olimpiady Języka Niemieckiego. Do rozwiązania były zadania obejmujące zakres wiedzy szkoły ponadpodstawowej. Nie było łatwo, ale mamy nadzieję, że sam udział i sprawdzenie swoich umiejętności językowych był ważnym wydarzeniem.

 

Drukuj

Konkurs Poezji Patriotycznej rozstrzygnięty

r 3Jest w każdym naszym słowie,

a słowa są najprostsze -

chleb, mama, dom gościnny,

i Wisła, i Mazowsze.

W mazurku chopinowskim,

i w czarnym węglu Śląska,

i tu, gdzie serce mówi,

że to jest właśnie Polska.

„Twój dom”-W.Chotomska

Takie najpiękniejsze i najprostsze słowa o Ojczyźnie wybrzmiewały 15 listopada w CKZiU w Lublińcu podczas X edycji Powiatowego konkursu recytatorskiego poezji patriotycznej pod honorowym Patronatem Starosty Lublinieckiego -Joachima Smyły. To rocznicowe spotkanie z ojczyźnianą poezją zbiegło się ze 100-leciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Czytaj więcej: Konkurs Poezji Patriotycznej rozstrzygnięty

Drukuj

UWAGA !

Uczestnicy KKZ AU.62. i KKZ RL.16. w związku z kończącą się edycją KKZ,                                                        dyrektor CKZ i U w Lublińcu zwraca się z prośbą, o dopełnienie niezbędnych formalności,                                       dot. kursu do dnia 20.11.2018r. ( AU.62.) i 27.11.2018r. ( RL.16. ).

Niedopełnienie wymaganych formalności, skutkować będzie niedopuszczeniem do egzaminu zawodowego.

Drukuj

 

Olimpiada PCK

   Dnia 07.11.2018 roku uczniowie kl. I i II Liceum Ogólnokształcącego brali udział szkolnym etapie XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia - organizowanej przez Zarząd Główny PCK. Pierwsze miejsce w etapie szkolnym zdobyła Emilia Pietruszka oraz Jakub Żurowski, tym samym zakwalifikowali się do etapu rejonowego w Lublińcu, który odbędzie się 13 XII 2018 roku w Miejskim Domu Kultury w godz.10.00-14.00.
                                            Życzymy powodzenia

Czytaj więcej: Olimpiada PCK

Drukuj

            

c 3    Na cmentarzu wojskowym w Lublińcu 11 listopada nasza młodzież i nauczyciele wzięli udział w uroczystościach związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Były przemówienia, koncelebrowana Msza Święta polowa, apel poległych i salwy honorowe. Na zakończenie złożenie kwiatów przy grobie poległych w obronie Ojczyzny.
            To była piękna,  patriotyczna uroczystość.

Drukuj

Jeszcze Polska nie zginęła…

l 311 LISTOPADA to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu.

Jest to dzień radosny, w którym wszędzie, gdzie są Polacy, obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości.

Sto lat temu- 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy cieszyć się Ojczyzną, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.

Czytaj więcej: Jeszcze Polska nie zginęła…

Drukuj

Udział naszej szkoły w projekcie „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje".

001Z przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza szkoła brała udział w projekcie „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje". Projekt ten składał się z kilku etapów.

W dniu 18 września 2018 przedstawiciel naszej szkoły brał udział w konferencji  naukowej, która miała miejsce na Jasnej Górze. Tematem konferencji były wydarzenia , jakie się rozegrały w Częstochowie w dniu 4 listopada 1918 roku, kiedy to oddział Wojska Polskiego dowodzony przez kpt. Artura Wiśniewskiego wkroczył na Jasną Górę,

Czytaj więcej: Udział naszej szkoły w projekcie „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje".

Drukuj

UWAGA !

uczestnicy KKZ OPIEKUN MEDYCZNY w dniu 09.11.2019r.( piątek ) na pierwszych trzech godzinach lekcyjnych,  odbędą się zajęcia z języka migowego.
 

UWAGA !

uczestnicy KKZ TECHNIK RACHUNKOWOŚCI najbliższe zajęcia odbędą się 10.11.2018r. od godz. 8.00
       
               SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Drukuj

Zaproszenie na akademie z okazji rocznicy 11 Listopada-1

Drukuj

UWAGA

zmiana planu dla kursu opiekuna medycznego na zjazd 9-10.11.2018

plan do pobrania

Drukuj

 

Klasa II LO z wizytą w opolskim Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

w 2   Dnia 31 października uczennice klasy II uczestniczyły w warsztatach „Englisch ist ein Muss, Deutsch ist dein Plus”. Celem zajęć była odpowiedź na pytanie, dlaczego warto uczyć się języków obcych, w tym niemieckiego? Poruszona została również kwestia stereotypów i uprzedzeń do innych narodowości.

Czytaj więcej: Klasa II LO z wizytą w opolskim Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Drukuj

 

„Straszny” pokaz makijaży

h 5Krwawo, strasznie i śmiesznie - ta niezwykła kombinacja emocji towarzyszyła chyba wszystkim, biorącym udział w jesiennym pokazie makijaży.

29 października, uczniowie naszego liceum, mieli okazję rozwinąć swoje umięjętności w zakresie charakteryzacji. Warsztaty obudziły wśród młodych adeptów tej sztuki pokłady kreatywności, które wykorzystali tworząc tematyczne makijaże.

Czytaj więcej: „Straszny” pokaz makijaży

Drukuj

 Na cmentarzu płomyki złote

i groby w chryzantemach.

Ludzie przyszli tu z myślą o tych,

których już nie ma.

H. Bechler „ Święto zmarłych”

   Od wielu, wielu lat nauczyciele i młodzież naszej szkoły odwiedzają mogiły na cmentarzu Szpitala Neuropsychiatrycznego. Idziemy tam po to, aby wspomnieć tych, którzy tam spoczywają. Szczególnie bliski naszym sercom jest grób pomordowanych przez nazistów dzieci. Ich imion nikt z nas nie zna, są anonimowe- zapalamy lampki, pochylamy głowy, postoimy w zadumie.

Czytaj więcej: Pamiętamy

Drukuj

zzz

Drukuj

 

Uwaga ! kursanci KKZ RL.03.- Rolnik, ( ZMIANA PLANU )

zajęcia z dn. 10.11.18r. (sobota) oraz z dn. 24.11.2018r. (sobota),

zostaną zrealizowane podczas poszczególnych zjazdów.

Drukuj

 

Plan lekcji na poniedziałek 29.10.2018

klasa 1 III LO - pobierz

klasa 2 III LO - pobierz

Drukuj

UWAGA - KONKURS

kBiblioteka szkolna ogłasza konkurs fotograficzny dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Celem jest zachęcanie do czytelnictwa.

Temat : „Z książką mi do twarzy”

Termin składania wydrukowanych zdjęć ( jeden uczestnik może wykonać jedno zdjęcie)

upływa 30 listopada 2018 r.

Bliższe informacje w bibliotece.

Przewidziane nagrody.

Drukuj

 

Nasi laureaci

Dnia 24 października miało miejsce miłe spotkanie na świetlicy szkolnej Pani Dyrektor i uczniów, podczas którego zostały wręczone nagrody i dyplomy uczestnikom konkursów : „ Bieg o Nóż Komandosa”, dendrologicznym „Sekrety drzew” oraz Dyktandzie niepodległościowym „Po polsku o historii” .

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy- będziemy utrwalać sobie Wasze sukcesy spoglądając na gazetkę „Nasi najlepsi”.

Drukuj

 

Miłe podziękowanie

Miło nam poinformować, że słuchacze naszej szkoły, uczęszczający na kierunek masażu, otrzymali podziękowanie od organizatorów „ I LUBECKIEGO BIEGU RÓŻAŃCOWEGO”. Wydarzenie miało miejsce 13 października , a pomysłodawcami było Diecezjalne Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej. Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w tak piękne duchowe i sportowe wydarzenie.

Drukuj

 

Święto Drzewa w CKZiU

03W związku z przypadającymi na październik obchodami Święta Drzewa uczniowie naszego liceum aktywnie włączyli się do ogólnoświatowej Kampanii Miliard Drzew dla Planety, którą w Polsce propaguje od lat Klub ekologiczny Gaja. W ramach wspomnianego programu młodzież z klas licealnych CKZiU posadziła na zielonym terenie przyszkolnym młodą jodłę koreańską i dopisała ją do uruchomionego w związku z akcją zadrzewiania, specjalnego licznika drzew. Mamy nadzieję, że mimo swego egzotycznego pochodzenia, młody iglak dobrze

Czytaj więcej: Święto Drzewa w CKZiU

Drukuj

 

Higienistki Stomatologiczne - Edukatorki

h 8W dniu 16.10.2018 odwiedziły Żłobek Miejski w Lublińcu.Zaprezentowały krótki program o profilaktyce jamy ustnej. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych zabawach,a cel edukacyjny o utrwaleniu zasad higieny jamy ustnej, który sobie wyznaczyły został osiągnięty.
Drukuj

 

UWAGA ! dotyczy kursantów KKZ - w zawodzie - TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH,

kwalifikacja ( AU.62.)   Zjazd V z dn. 2, 3 i 4 listopada 2018r. zostaje odwołany a jego realizacja będzie miała miejsce dn. 16, 17 i 18 listopada 2018r.

Drukuj

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W CKZIU

den 2Dnia 15 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były wiersze, piosenki, wspomnienia wielkich pedagogów i kwiaty dla tych obecnych.

Życzenia Pani Dyrektor , nauczycielom i wszystkim pracownikom naszej szkoły złożyli uczniowie klas I i II LO.

 
Drukuj

Bardzo kulturalny czwartek w CKZiU

f 1W ostatnim dniu przed weekendem grupa młodzieży z klasy pierwszej i drugiej naszego liceum wzięła udział w wycieczce do Częstochowy. Głównymi punktami eskapady były dwa wydarzenia kulturalne: spotkanie z muzyką w Filharmonii Częstochowskiej oraz obejrzenie seansu filmowego w multipleksie Galerii Jurajskiej. Pierwsze ze wspomnianych widowisk, zatytułowane Komik w operze, czyli muzyka żartem śpiewana, okazało się być znakomitą inscenizacją z pogranicza koncertu muzycznego i kabaretu.

Czytaj więcej: Bardzo kulturalny czwartek w CKZiU

Drukuj

den

Drukuj

PIĘKNA LEKCJA TOLERANCJI

d 3''Możemy szanować człowieka dlatego, że jest od nas odmienny i możemy go rozumieć, ponieważ jest nam równy.„

Dnia 10 października młodzież naszej szkoły wzięła udział w niezwykłym wydarzeniu, które miało miejsce w MDK w Lublińcu. Spotkanie miało za cel przybliżyć młodym ludziom problemy uzależnień oraz schizofrenii. Było też przepięknie pokazaną lekcją tolerancji dla chorych psychicznie.

Czytaj więcej: PIĘKNA LEKCJA TOLERANCJI

Drukuj

 

DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE „ PO POLSKU O HISTORII”

Dnia 8 października uczniowie klas licealnych wzięli udział w szkolny etapie ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

Mamy nadzieję , że wszyscy uczestnicy zmagań dostaną się do drugiego etapu. Trzymamy mocno kciuki i czekamy na ogłoszenie wyników.

Drukuj

Uwaga ! kursanci KKZ - Technik rachunkowości AU.36.

Najbliższe zajęcia odbędą się dla Państwa 10.11.2018r. ( sobota o godz.8.00) z obszaru przedmiotów wspólnych.
Zajęcia z obszaru przedmiotów zawodowych, realizowane będą od grudnia 2018r.
Związku z powyższym, nastąpi zmiana planu, dlatego proszę na bieżąco śledzić pojawiające się komunikaty.
Drukuj

NASZE SUKCESY W BIEGU „O NÓŻ KOMANDOSA”

b 6Dnia 5 października odbył się XXII Bieg Przełajowy „O Nóż Komandosa” pod honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka i Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego- ministra Pawła Solocha.

W takim biegu nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły. Klasy III LO im. Z.Religi reprezentowali: Patrycja Gajdzik, Tomek Szraucner i Kuba Grobara. Wszyscy spisali się na medal. Najbliżej podium była Patrycja- zajęła siódme miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Drukuj

 

UWAGA !

Uczniowie którzy nie uczestniczą w wycieczce w dniu 11 października 2018r.

 

Przychodzą na zajęcia na drugą lekcję zgodnie z następującym planem :

 

Nr lekcji

Godz.

Czwartek 11.10.2018r.

1

8:00- 8:45

-

2

8:50- 9:35

Biologia

3

9:45-10:30

Biologia

4

10:40-11:25

Propedeutyka medycyny

5

11:40-12:25

Zajęcia z doradcą zawodowym

6

12:35-13:20

Zajęcia z pedagogiem

7

13:30-14:15

Religia ( klasa 1) niemiecki ( klasa 2)

8

14:20-15:05

Zajęcia z wychowawcą ( klasa 2)

Drukuj

Odwołane zajęcia w dniach 12 - 13 października

Słuchacze Szkoły Policealnej nr 1 dla Dorosłych im. prof. Zbigniewa Religi uczący się  na kierunkach :
- higienistka stomatologiczna,
- technik masażysta,
- terapeuta zajęciowy.
mają odwołane zajęcia w dniach 12 - 13 października, w ramach  ustalonych dodatkowych dni wolnych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603).


Słuchacze kwalifikacyjnych kursów zawodowych uczestniczą w zajęciach zgodnie z harmonogramem.

Drukuj

 

Ogłoszenie o egzaminie zawodowym

Uczestnicy KKZ na kierunku - technik rolnik RL.16.

proszeni są o zgłoszenie się do CKZiU w Lublińcu

od dnia 03.1018r. do 06.10.2018r.,

celem odebrania skierowań na praktyki zawodowe oraz o złożenie deklaracji przystąpienia do egzaminu zawodowego w sesji styczeń - luty 2019.

Drukuj

 

Ogłoszenie

Dyrektor CKZiU w Lublińcu, zaprasza słuchaczy szkoły policealnej kierunku

higienistka stomatologiczna i terapia zajęciowa 

na badania lekarskie/profilaktyczne,

które odbędą się dnia 05.10.2018rr. o godz. 17.00 

w CKZiU w Lublińcu.

Drukuj

kkSUKCES JULII I JESSICY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

kk (2)„Komandosi w Wojsku Polskim na przestrzeni 100 lat”

Miło nam poinformować, iż uczennice Naszej szkoły-III Liceum Ogólnokształcącego im.prof.Z.Religi-Julia Stanchły z klasy I oraz Jessica Korzonek-uczennica klasy II ,zostały Laureatkami XII Ogólnopolskiego konkursu plastycznego –„Komandosi w Wojsku Polskim na przestrzeni 100 lat”. Julia zajęła II miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne, natomiast Jessica-miejsce III.

Czytaj więcej: SUKCES JULII I JESSICY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Drukuj

UWAGA       ZMIANA PLANÓW  ZAJĘĆ NA KKZ

szczegół w zakładce palny zajęć kursów

Drukuj

III RFDZ plakat 1-1

dyzury Piekary TarnowskieG Lubliniec-1

dyzury Piekary TarnowskieG Lubliniec-1

Drukuj

"Akcja - segregacja"

sprz.swW dniu 21 września b.r. młodzież naszego liceum po raz kolejny wzięła udział w akcji "Sprzątanie Świata". Tegoroczna, jubileuszowa edycja wspomnianego eventu, odbywała się pod hasłem "Akcja - segregacja. 2x więcej, 2x czyściej", a jej głównym celem było propagowanie działań sprzyjających recyklingowi odpadów poprzez ich odpowiednią zbiórkę i selekcję.

Czytaj więcej: "Akcja - segregacja"

Drukuj

 

Pierwsze zajęcia / spotkanie organizacyjne

Dyrektor CKZiU w Lublińcu, uprzejmie zaprasza wszystkich uczestników KKZ na spotkanie rozpoczynające kolejną edycję kursu w roku szkolnym 2018/19. Spotkanie odbędzie się w CKZiU w Lublińcu dn. 28.09.2018r. o godz. 17.00.

 
Związku z powyższym, od dnia 24.09.2018r. na stronie internetowej szkoły w zakładce ( plany zajęć kursów ) będą dostępne terminy zjazdów, jak i plany zajęć przypisane dla danego kursu.

 

Drukuj

„ Kup sobie psa.

s 2To jedyny sposób, abyś mógł nabyć miłość za pieniądze.”

Św. Augustyn

Dnia 17 września klasa I LO była z wizytą w lublinieckim przytulisku dla piesków. Nasza szkoła od lat wspiera podopiecznych schroniska, zbierając karmę oraz organizując kiermasze wielkanocne i bożonarodzeniowe, z których dochód przeznaczany jest na potrzeby zwierząt.

Czytaj więcej: „ Kup sobie psa. To jedyny sposób, abyś mógł nabyć miłość za pieniądze.”

Drukuj

 

Zapraszamy do konkursu

p (2)

szczegóły

Drukuj

 

Ubezpieczenie

W szkole jest możliwość ubezpieczenia NNW dzieci i młodzieży w kwocie 33,58 zł.
Wszystkich chętnych zapraszamy do księgowości codziennie od 8:00 do 15:00.

Drukuj

 

W naszej szkole rusza akcja POMAGANIE PRZEZ UBRANIE.

Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w zbiórkę używanej odzieży!

Zebrane ubrania będą wysyłane do mniej zamożnych krajów i tam sprzedawane. Zgromadzone w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla Hospicjum Prenatalnego w Opolu.

Przyniesioną odzież należy składać w sali numer 7 (obok biblioteki). Powinna być ona czysta i nadająca się do użytku.

Prosimy o pomoc i włączenie się

do akcji.

Nie bójmy się pomagać

 

Drukuj

 

OKAŻ SERCE!!!

Uwaga!

Przez cały rok szkolny

będzie zbierana karma dla piesków z lublinieckiego schroniska-potrzebne są przede wszystkim mięsne puszki. Miejsce zbiórki: pokój nr 7 (I piętro, obok biblioteki)

mgr Kinga Kuś

Drukuj

Plany zajęć i terminy zjazdówstrzalka

dla szkół policealnych i KKZ

znajdują się w zakładkach "PLANY" po prawej stronie

zmiana planu na kierunku Technik Masażysta od 20.09

Drukuj

UWAGA!


ZAPRASZAMY DO COROCZNEJ ZBIÓRKI NAKRĘTEK
I ZUŻYTYCH BATERII.
POMÓŻ POTRZEBUJĄCYM.
CHROŃ ŚRODOWISKO.
PRZYNIESIONE  NAKRĘTKI I BATERIE ZOSTAW
W POKOJU NR 7 ( OBOK BIBLIOTEKI).

                                                               SAMORZĄD.

Drukuj

Mamy samorząd !


Dnia 10 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.
Brały w nich udział samorządy klas I i II LO.
 W wyniku głosowania przewodniczącą została Patrycja Gajdzik (kl.IILO),

zastępcą Dawid Kwapik – Ratajszczak (kl.ILO),

skarbnikiem Wanessa Dobrzańska (kl.IILO)

oraz sekretarzem Martyna Kozinska (kl.ILO).
Gratulujemy, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za pomyślne rządy.

Drukuj

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018-19

rr 10Nadszedł ten dzień -  koniec wakacji , początek nauki. W dniu 03.09.2018r. odbyła się uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego przygotowana przez klasę II. Pani Dyrektor szczególnie serdecznie powitała uczniów klasy I, III LO i życzyła wszystkim udanego  i owocnego roku szkolnego, wielu sukcesów i satysfakcji.  Uczniowie klasy II otrzymali dyplomy i podziękowania za udział w roku szkolnym 2017/2018 w wolontariacie w lublinieckim przedszkolu „Bajkolandia”.
W części artystycznej oprócz wierszy oraz słów skierowanych do uczniów oraz nauczycieli, dotyczących sukcesów w nowym roku szkolnym, nie zapomniano również upamiętnić  79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Drukuj

Szkoła na 100 %

Dyrektor CKZiU w Lublińcu wraz z Gronem Pedagogicznym,

ma ogromną przyjemność i zaszczyt,

podzielić się wielkim sukcesem szkoły,

związanym z 100 % zdawalnością egzaminu zawodowego

w sesji 183 w zawodach :

* opiekun medyczny

* technik farmaceutyczny

* technik prac biurowych

* rolnik

Dyrektor gratuluje i życzy dalszych tak wielkich osiągnięć wszystkim absolwentom

oraz wspaniałej kadrze nauczycieli,

których mądrość życiowa i zawodowa,

pozwoliła na wydanie tak cudownych ,, owoców ,, .

GRATULUJE !!!!!

Drukuj

Rozpoczęcie roku szkolnego

III Liceum Ogólnokształcące dla młodzieży 3 września godzina 8:30

 

Higienistka Stomatologiczna I zjazd 5-7-8 września godzina 15:30

Terapia zajęciowa I zjazd 6-7 września godzina 15:30, 8 września godzina 8:00

BHP I zjazd 7 września godzina 15:30, 8 września godzina 8:00

Technik masażysta I zjazd 6-7 września godzina 15:30, 8 września godzina 8:00

Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych 8-9 września godzina 8:00

Drukuj

UWAGA !!! Uczniowie i absolwenci szkół

Wyniki egzaminu oraz świadectwa potwierdzające kwalifikację w zawodzie będą do odbioru w CKZ i U w Lublińcu w dniu 31 sierpnia2018 r. (piątek) od godz. 12.00

 • Absolwenci szkół, którzy po raz kolejny przystąpili do egzaminu w sesji czerwiec - lipiec 2018 r., zgłaszają się po odbiór wyników i świadectw do szkoły, w której zdawali część pisemną egzaminu.

 • W przypadku gdy absolwent zdawał wyłącznie część praktyczną egzaminu zawodowego– zgłasza się do szkoły lub placówki, w której zdawał część praktyczną.


Absolwenci kursów kwalifikacyjnych

Osoby, które przystąpiły do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie na podstawie ukończenia kursów kwalifikacyjnych mogą odebrać wyniki oraz świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie osobiściew siedzibie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, ul. Mickiewicza 4 od dnia 31 sierpnia 2018 r.


31 sierpnia 2018 r. (piątek) wydawanie wyników i świadectw odbywać się będzie w godz. 7.30 – 16.00.

Od 3 września wyniki i świadectwa będą wydawane codziennie (w poniedziałki, środy i piątki) w godz. 8.00-15.00.


Ze względu na ochronę Państwa danych osobowych OKE w Jaworznie nie udziela informacji o wynikach egzaminu telefonicznie         lub pocztą elektroniczną (e-mailem).

Na pisemny wniosek zdającego wyniki i świadectwa zostaną wysłane pod wskazany adres przesyłką poleconą.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 UWAGA !!!
 
loginy i hasła do internetowego serwisu z wynikami egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie po sesji czerwiec - lipiec 2018 do odbioru w CKZiU w Lublińcu.
Wyniki zostaną udostępnione na stronie www.oke.jaworzno.pl w zakładce serwisy w dniu ogłoszenia wyników.
Drukuj

W związku z poszukiwaniem pracowników w sektorze medycznym,

CKZiU  prowadzi rekrutację na kwalifikacyjne kursy zawodowe w zawodzie opiekun medyczny.

Rekrutacja trwa do 15 września

 plakat-1

Drukuj

Uwaga  Spotkanie Organizacyjne!

dla kandydatów do

Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych,

Szkół Policealnych dla Dorosłych

oraz Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych

odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 16:30

w świetlicy CKZiU

Drukuj

 

W okresie wakacyjny sekeretariat czynny:

od 2.07 do 31.08

poniedziałek 8:00 - 16:00

woterk         8:00 - 16:00

środa          8:00 - 16:00

czwartek     9:00 - 17:00

piątek         8:00 - 16:00

Prawa autorskie

Obecnie na stronie jest:

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka strony

Copyright 2011 2018-2019. Custom Footer text
Joomla templates 1.7 by Hostgator