. . . .
Drukuj


III Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi

Klasa medyczno - psychologiczna

Przedmioty w zakresie rozszerzonym:

Język obcy

Bilogia

Chemia

Propozycja stworzenia klasy medyczno - psychologicznej, powstała jako odpwiedź na zapotrzebowanie rozwijających się koncepcji, ujęcia człowieka w sposób holistyczny, podkreślając wzajemne oddziaływanie sfery psychicznej i fizycznej, tak bardzo obecnej w nowych teoriach nauk o zdrowiu.

Szkoła oferuje, poza wysoką jakością zajęć obowiązkowych, także pakiet zajęć dodatkowych, prowadzonych przez profesjonalną kadrę, wykształconą na najlepszych uczelniach medycznych w Polsce, psychologów oraz trenerów rozwoju osobistego i poznawczego.

Chcemy, aby nasi uczniowie odznaczali się wyjątkową wiedzą medyczną oraz psychologiczną, którą będą wykorzystywać w praktyce już podczas nauki w liceum, ale także, aby posiadali umiejętność kierowania własnym rozwojem. Większość, przewidzianych zajęć dodatkowych będzie prowadzona metodą warsztatową, umożliwiającą realne nabycie kompetencji. Oferta obejmuje zajęcia z: propedeutyki medycyny, pracowni cytologii i histologii tkanek, anatomii i fizjologii człowieka, podstaw psychologii rozwojowej, głównych nurtów psychoterapeutycznych, podstaw psychologii społecznej oraz indywidualnych sesji coachingowych. Zajęcia będą się odbywać w projesjonalnych pracowniach, którymi dysponuje szkoła.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do uczniów o zainteresowaniach przyrodniczych, społecznych, opiekuńczo - wychowawczych, a także dla wszystkich, pragnących pogłębić wiedzę i nabyć konkretne umiejętności z zakresu biologii medycznej i psychologii.

Nauka w tej klasie przygotuje do podjęcia dalszego kształcenia na uczelniach medycznych, uniwersytetach z kierunkami społecznymi oraz akademiach wychowania fizycznego.


Prawa autorskie

Obecnie na stronie jest:

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka strony

Copyright 2011 III Liceum Ogólnokształcące dla młodzieży. Custom Footer text
Joomla templates 1.7 by Hostgator