Logo CKZiU w Lublińcu

PLENER MALARSKI KLASY 3 ARTYSTYCZNEJ „KOLORAMI ODWAGI- MALUJEMY HISTORIĘ”

„Sztuka jest najpiękniejszym wyrazem

przedstawienia rzeczywistości…” 

Marek Aureliusz

Uczniowie klasy 3 ARTYSTYCZNEJ III Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Z. Religi wzięli udział, w ramach projektu- „Bohaterowie i bohaterki. Lubliniec pamięta 1939”- w plenerze malarskim pod dachem Lubiteki. Przedsięwzięcie to, realizowane przez Miejsko- Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Józefa Lompy, stanowiło inspirację do ukazania odwagi, bohaterstwa i poświęcenia żołnierzy 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty, a także podkreślenia niezłomności kobiet II RP.

Każdy uczestnik wybrał swój temat- jedni malowali kobiety w cieniu wojny, inni- symboliczne obrazy nadziei i miłości, a jeszcze inni- żołnierzy w chwili walki.

Pod czujnym okiem artystki- Ewy Wiśniewskiej- powstały piękne obrazy, które stały się okazją do twórczego dialogu z lokalną historią i pokazały, jak sztuka może stać się mostem łączącym pokolenia…

Obrazy zostały wystawione w okazałych wnętrzach Hotelu Zamek podczas uroczystych obchodów Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej oraz w przestrzeni szkolnej.

Zwieńczeniem artystycznych działań będzie WERNISAŻ prac, który pozwoli spojrzeć na historię oczami młodego pokolenia.

Serdecznie zapraszamy na WERNISAŻ- 15 LISTOPADA (sobota), na godzinę 16.00 do Miejsko- Powiatowej Biblioteki Publicznej- LUBITEKI.

To będzie prawdziwa uczta dla ducha!

mgr Anna Klimowicz

Galeria zdjęć

k l m n o u a b c d e f g h i j
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności